Sobota 26 września 2020

AKTUALNOSCI

Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bełchatowie przedstawia komunikat dotyczący sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu bełchatowskiego.
Informujemy, iż 25 września (piątek) Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie jest nieczynny. Kontakt z klientami i załatwianie najpilniejszych spraw w tym dniu realizuje Filia Powiatowego Urzędu Pracy w Zelowie (tel. 44 634 10 66).
W siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy. Tematy poruszone na spotkaniu dotyczyły m.in. łagodzenia skutków bezrobocia, aktywizacji zawodowej, programy na rzecz zatrudnienia, czy też realizacja zadań w ramach tarczy antykryzysowej COVID-19.
23-09-2020

Aktualnie w DPS

Sytuacja w bełchatowskim Domu Pomocy Społecznej, w którym potwierdzono ponad 50 przypadków zarażenia koronawirusem, jest pod stałym monitoringiem. W dniu wczorajszym do Zgierza zostało przetransportowanych sześciu pensjonariuszy, z czego trzech zostało przekierowanych do izolatorium, a trzech pozostałych przebywa w warunkach szpitalnych. Dzisiaj cztery osoby zostały skierowane do Zgierza, a pięć do szpitala w Belchatowie.
22-09-2020

Las przy SOSW

Teren przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym zyskał atrakcyjną przestrzeń do odpoczynku i relaksu. Wszystko za sprawą realizacji zadania  „Utworzenie punktu dydaktycznego pn."Polski las bliżej nas" dofinansowanego ze środków WFOŚiGW w Łodzi. W oficjalnym otwarciu obiektu uczestniczyła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, a także Wojciech Miedzianowski prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Powiat Bełchatowski skorzystał z oferty Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi  przystępując do  konkursu w ramach Edukacji Ekologicznej pn. „Nasze ekologiczne pracownie”. Dzięki pozyskanym funduszom w kwocie ponad 28 tys. zł i środkom własnym powiatu w kwocie 10 tys. zł. udało się stworzyć nowoczesną pracownię.
Za kilka dni kończy się nabór na bezpłatne kursy na eksploatację maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych oraz wykonywanie, naprawę, montaż i obsługę maszyn i urządzeń. Kursy kończą się egzaminami państwowymi. Mogą z nich skorzystać osoby, które ukończyły 18 lat, mają wykształcenie minimum podstawowe lub gimnazjalne i chcą poszerzyć swoje umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę, 27 września, o godz. 11 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 (Bełchatów, ul. Czapliniecka 96).
W bełchatowskim Domu Pomocy Społecznej stwierdzono 56 przypadków zarażenia koronawirusem. Trzy osoby to pracownicy, pozostałe są mieszkańcami.
Podczas Dożynek Wojewódzkich w Uniejowie cztery koła gospodyń wiejskich z gmin Drużbice, Rusiec i Szczerców promowały swojskie jadło, przygotowane z płodów ziemi powiatu bełchatowskiego. „Rusiecka rozkosz” zajęła drugie miejsce w konkursie na najlepsze ciasto regionu. Jednocześnie stoisko promocyjne bełchatowskiego starostwa przyciągnęło setki gości, zachęconych poczęstunkiem smakołykami od lokalnych przedsiębiorców i konkursami. W dożynkowej uroczystości uczestniczyła Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski, a także Katarzyna Kleska, Sekretarz Powiatu oraz wójtowie Ruśca i Szczercowa.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie informuje o sytuacji związanej z koronawirusem na terenie naszego powiatu.