News
Czwartek 25 kwietnia 2024

AKTUALNOSCI

sesja kwiecień-0172-34
Dziś odbyła się LXVIII Sesja kończąca tym samym kadencję 2018-2024 Rady Powiatu w Bełchatowie. Wśród głównych punktów obrad przedstawiono sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie za ubiegły rok oraz omówiono sprawozdanie z realizacji Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za rok 2023.
list intencyjny UM I LO-8399-5
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie już niebawem będą mieli możliwość rozwijać swoje zainteresowania i wiedzę z zakresu nauk medycznych. Dzisiaj Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, Wicestarosta Jacek Bakalarczyk, Dyrektor I LO Ewa Kępa i prof. Lucyna Woźniak Prorektor ds. rozwoju nauki i współpracy międzynarodowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi podpisali List intencyjny deklaracją współpracy, a następnie Umowę o współpracy pomiędzy szkołą a uczelnią określającą szczegółowe zasady wymiany wiedzy i doświadczeń, popularyzacji nauk i studiów medycznych, porozumienia środowiska naukowego oraz podejmowanych działań i projektów edukacyjnych.
sesja wrzesień-4783-2
We wtorek, 23 kwietnia o godzinie 13.00, odbędzie się LXVIII sesja Rady Powiatu w Bełchatowie. Będzie to ostatnia sesja Rady Powiatu w obecnym składzie.
IMG_2935
„Ja, uczeń Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. gen. Ludwika Czyżewskiego, świadom podejmowanych obowiązków kadeta klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego, ślubuję stać na straży niezbywalnych wartości, godności i dobrego imienia szkoły, strzec honoru kadeta oraz przestrzegać zasad etyki wykonując powierzone mi zadania. Ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny w kontaktach interpersonalnych i służbowych, kierować się zasadą tolerancji, szanować poglądy i przekonania innych, sumiennie wykonywać polecenia, osiągać wysokie wyniki w nauce, być w przyszłości dobrym obywatelem mojej Ojczyzny, tak mi dopomóż Bóg” – taką przysięgę złożyli dzisiaj uczniowie pierwszego w powiecie bełchatowskim OPW. Ślubowanie odebrała Dyrektor ZSP 1 w Bełchatowie Izabela Jarzecka i mjr Sylwester Skalski, który obecnie prowadzi 29-osobową klasę.
SOSW konferencja-9072-9
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im gen. J. Głuchowskiego w Bełchatowie zorganizował XII Konferencję Naukowo-Szkoleniową z cyklu ,,Jesteśmy” pod hasłem ,,Sport i rekreacja ruchowa w życiu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu”. Konferencja została objęta Honorowym Patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.
lifeguard-on-duty-1623825_1280
PKS w Bełchatowie w ofercie ma dodatkowy turnus kolonijny w Sztutowie nad morzem.
trakt-1145-1
Mamy dobrą wiadomość dla kierowców – Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i Wicestarosta Jacek Bakalarczyk podpisali w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim dwie umowy w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, dzięki którym możliwe będzie zakończenie VII etapu kompleksowego remontu tzw. Traktu Napoleońskiego, czyli drogi powiatowej nr 2308E polegającego na odtworzeniu stanu pierwotnego jezdni i poboczy oraz rozbudowa drogi powiatowej nr 1919E w miejscowości Borki.
Łękawa Kanyń-0080-31
Katyń – pamiętamy
Wicestarosta Bełchatowski Jacek Bakalarczyk złożył kwiaty pod Tryptykiem Katyńskim w Łękawie oddając hołd Polakom zamordowanym przez Sowietów w 1940 roku.
Katyń Binków-0385-1
Katyń - pamiętamy!
Podczas tegororocznych, powiatowych obchodów 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr mówiła o okrucieństwie sowieckiej zbrodni, która wymierzona była nie tylko w ludzi, ale także w prawdę i międzynarodowe prawo chroniące jeńców wojennych przypominając, że w Katyniu, Twerze, Charkowie i Miednoje zabitych strzałem w tył głowy zostało ponad 22 tysiące polskich oficerów i podoficerów, profesorów, lekarzy, artystów i urzędników państwowych.