News
Piątek 19 kwietnia 2024

AKTUALNOSCI

uśmiechy 2.0-7430-8
Jak zadbać o ciało i umysł? Tego można było się dzisiaj dowiedzieć w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie, gdzie odbył się event promujący zdrowy styl życia, dbałość o zdrowie psychiczne i aktywność fizyczną. Wydarzenie patronatem tytularnym objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, a z uczestnikami spotkała się Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Agnieszka Wasilewska.
W imieniu Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr, Proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie oraz Dowódcy Związku Strzeleckiego „Strzelec” Jednostki Strzeleckiej 1001 im. gen. dyw. Janusza Głuchowskiego w Bełchatowie zapraszamy mieszkańców do udziału w obchodach 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, które odbędą się w niedzielę, 14 kwietnia w świątyni na os. Binków.
1 (54)
Setki niebieskich balonów wypuścili dzisiaj w niebo mieszkańcy zebrani na pl. Narutowicza w Bełchatowie na znak solidaryzmu z osobami w spektrum autyzmu. Happening był elementem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu „Niebieski motyl dla autyzmu”, które honorowym patronatem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
IMG_2445
Niebawem rozstrzygnięty zostanie przetarg na kompleksowy remont dwóch kolejnych odcinków drogi powiatowej nr 2308E, czyli tzw. Traktu Napoleońskiego łączącego powiat bełchatowski z powiatami piotrkowskim i łaskim.
hospice-1821429_1280
Informujemy, że od września 2023 roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych we współpracy z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych uruchomił możliwość wypożyczania wysokiej jakości technologii wspomagających w ramach programu „Wypożyczalnia technologii wspomagających dla osób z niepełnosprawnością”.
UM Granty-0365-1
Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i Wicestarosta Jacek Bakalarczyk odebrali dzisiaj symboliczne czeki z rąk przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego i Sejmiku Województwa Łódzkiego na dotację do zadania „Utworzenie miejsca edukacji ekologicznej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie” oraz na realizację działań z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki chorób. Łączna kwota przyznanego dla Powiatu Bełchatowskiego dofinansowania to blisko 210 tys. zł.
PZD podpisanie umowy Słok-9979-2
Już wkrótce rozpocznie się długo oczekiwana inwestycja - przebudowa drogi powiatowej nr 1902E od skrzyżowania z DW nr 484 do miejscowości Słok – Młyn, etap I w ramach programu "Polski Ład".
chodnik Zawadów-0209-8
Zgodnie z ustalonym przez Gminę Bełchatów terminem dokonano dziś odbioru końcowego odcinka nr 1 remontu istniejącego chodnika z płyt chodnikowych o długości ok. 678,31 m.
konkurs historyczny-9943-23
Pod Honorowym Patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr, odbył się XIX Powiatowy Konkurs Historyczny ,,Polska Piastów”, zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Bełchatowie.
IMG_2337
Rozpoczął się wyczekiwany przez mieszkańców remont drogi powiatowej nr 1916E na prawie 2,3-kilometrowym odcinku od miejscowości Bukowa do granicy powiatu. Drogowcy apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ jest przewężenie, a prace odbywają się „pod ruchem”. Można też skorzystać z objazdu lokalnymi, gminnymi drogami.