News
Piątek 19 kwietnia 2024

AKTUALNOSCI

Starosta Waldemar Wyczachowski zorganizował spotkanie z radnymi dotyczące kondycji PKS. O sytuacji w firmie i jej przyszłości wg „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Powiatu Bełchatowskiego” mówili przedstawiciele kierownictwa i związków zawodowych.
W wyborach prezydenckich mieszkańcy powiatu zagłosowali w większosci na Andrzeja Dudę i Pawła Kukiza. Rządzący prezydent Bronisław Komorowski znalazł się dopiero na trzecim miejscu, z wyjątkiem gminy Rusiec, gdzie najlepszy wynik osiągnęli Andrzej Duda i obecny prezydent.
Gimnazjaliści z Publicznego Gimmazjum nr 5 w Bełchatowie oraz mieszkańcy osiedla Przytorze spotkali się 9 maja na pikniku pod hasłem ,,Rower – rodzina – zdrowie – ekologia”. Pojechali też na rajd na górę Kamieńsk.
11-05-2015

Pobiegli na dychę

Dziesiątki miłośników biegania zgromadziła w sobotnie popołudnie II edycja Gminnej ZaDyszki, czyli imprezy sportowo-rekreacyjnej, zorganizowanej przez urząd gminy Bełchatów. Patronat nad biegiem objął również Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
Mieszkańcy Bełchatowa i gmin powiatu oddali większość głosów na Andrzeja Dudę i Pawła Kukiza. Rządzący prezydent Bronisław Komorowski znalazł się dopiero na trzecim miejscu. Przedstawiamy nieoficjalne wyniki z Bełchatowa i częściowe z gmin powiatu bełchatowskiego.
W lasach niedaleko Kurnosa w gminie Bełchatów leśnicy i naukowcy zasadzili dwa gatunki roślin zagrożonych wyginięciem - piaskowiec trawiasty oraz goździk siny. Nadleśnictwo Bełchatów udostępniło pracownikom Uniwersytetu Łódzkego teren, odpowiedni do wymagań ww. roślin.
Komisja Infrastruktury Rady Powiatu w Belchatowie na drodze Kamień-Chabielice zapoznała się z jej stanem
Bełchatowskie starostwo zamierza przebudować drogę powiatową na odcinku Chabielice – Kamień. Wartość inwestycji to 16 milionów złotych. - Remont tej drogi jest jednym z priorytetów Zarządu Powiatu obecnej kadencji – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski
Dzieci, starsi mieszkańcy i całe rodziny mogli wziąć bezpłatnie udział w zajęciach sportowych w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie. Impreza odbyła się w ramach ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. „Dni Otwarte Funduszy Europejskich"
20 tys. złotych z budżetu powiatu trafi do bełchatowskiej Komendy Powiatowej Policji. Pieniądze zostaną przeznaczone na sfinansowanie dodatkowych służb prewencyjnych
Miłośnicy biegania w plenerze – i nie tylko – spotkają się 9 maja podczas II edycji ,,Gminnej ZaDyszki”, czyli sportowo-rekreacyjnej imprezy organizowanej przez Gminę Bełchatów, klub Biegaczy Spartakus Bełchatów oraz stowarzyszenie Drużyna Szpiku. Waldemar Wyczachowski, starosta belchatowski objął tę inicjatywę patronatem honorowym i ufundował atrakcyjne nagrody dla zwycięzców biegu głównego na 10 km w kategorii kobiet i mężczyzn. Celem przedsięwzięcia jest także pomoc choremu chłopcu z Bełchatowa.