News
Wtorek 23 kwietnia 2024

"Afrykańska" wycieczka do Wrocławia

26 kwietnia 2019 r. uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wygiełzowie uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia, której organizatorem było Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.
glowne
Zwiedzanie rozpoczęło się od Afrykarium, które jest podzielone na 5 stref. W każdej z tych stref można podziwiać różnorodne zwierzęta związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Oglądając zwierzęta w olbrzymich basenach można było odnieść wrażenie, że przebywa się w głębinach oraz poczuć na własnej skórze gorący i bardzo wilgotny klimat afrykańskiej dżungli. Następnym punktem programu było zwiedzanie zoo. W wydzielonych boksach biegały kozy, owce, króliki i kucyki. Można było je głaskać i karmić karmą kupioną w automacie. Po wyjściu z zoo wszyscy udali się do pobliskiego Ogrodu Japońskiego, gdzie podziwialiśmy pięknie kwitnące i pachnące o tej porze roku drzewa oraz krzewy. Późnym popołudniem, zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń, wróciliśmy do domów.
← Back