News
Środa 24 kwietnia 2024

Czy warto zająć się wolontariatem?

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie i Centrum OPUS zapraszają na cykl dwóch spotkań on-line pod tytułem „Wolontariat – jak i po co uruchamiać aktywność wolontarystyczną w lokalnej społeczności? Są zaplanowane we wtorki 8 grudnia i 15 grudnia po południu. Mogą wziąć w nich udział mieszkańcy, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, a także liderzy lokalni, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury, pracownicy instytucji związanych z pomocą i opieką, osoby zainteresowane tematyką wolontariatu.
W trakcie dwóch spotkań omówione zostaną następujące kwestie:
  •  jak organizować wolontariat w gminie/mieście,
  • przykładowe ogólnopolskie działania na rzecz wolontariatu (prezentacja korpusu wolontariatu),
  • lokalne potrzeby związane z organizacją wolontariatu w lokalnej społeczności,
  • wolontariat sąsiedzki jako odpowiedź na potrzeby lokalne w pandemii,
  • zaplanujmy działania na rzecz rozwoju wolontariatu w lokalnej społeczności,
  • prezentacja wsparcia w ramach korpusu solidarności.
Prowadzący: Jolanta Woźnicka – Centrum OPUS, Mariusz Kołodziejski - CENTERKO Jeśli mają Państwo pytania lub sugestie dotyczące tematów, które warto dodatkowo omówić - prosimy o przesłanie ich na adres: mpoulain@opus.org.pl

Spotkanie odbędzie się na platformie meet Aby wziąć udział w nim udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny pod tym linkiem: https://tiny.pl/78d37 Po zarejestrowaniu się, otrzymają Państwo link do udziału w wydarzeniu.

Zadanie jest dofinansowane przez Powiat Bełchatowski.
WOLONTARIAT_ STAROSTWO BEŁCHATÓW_ zaproszenie (pdf) 0.35mb (Downloads: 112)
← Back