News
Czwartek 18 kwietnia 2024

Darmowa promocja dla rodzinnych firm

Familijne firmy, czyli działalności gospodarcze prowadzone przez członków rodziny, kontynuowane od pokoleń czy zatrudniające krewnych, jakich na terenie powiatu bełchatowskiego jest bardzo wiele, mogą pochwalić się swoimi osiągnięciami w tegorocznym konkursie starosty bełchatowskiego „Firma na medal”. Na najlepsze czeka tytuł, szklana statuetka i prestiż. Termin bezpłatnych zgłoszeń upływa 15 lutego.
glowne firma 2
Konkurs, organizowany przez bełchatowskie starostwo, odbywa się od kilkunastu lat. Oceniane są w nim małe, średnie i duże firmy działające na terenie powiatu bełchatowskiego co najmniej rok. W obecnej edycji po raz pierwszy pojawiła się nowa kategoria dla firm rodzinnych. Jak mówi główny organizator, starosta Dorota Pędziwiatr, warto jest chwalić się swoimi osiągnięciami. Nie wiadomo, ile dokładnie tego rodzaju firm działa w naszym powiecie, ponieważ takich statystyk się nie prowadzi. Tym bardziej, udział w konkursie „Firma na medal” jest szansą na pokazanie się i promocję swojej działalności. Warto zaznaczyć, że nie wiąże się to z kosztami.

Zgłoszenie do konkursu jest bezpłatne.

Uczestnicy wezmą udział w uroczystym podsumowaniu, laureaci otrzymają szklane statuetki i nielimitowane czasowo prawo używania tytułu. Informacje o firmie będą publikowane na łamach biuletynu samorządowego „Echo” i oficjalnej witrynie internetowej samorządu Powiatu Bełchatowskiego, a także w artykułach prasowych patronów medialnych przedsięwzięcia.

Oprócz firm rodzinnych regulamin przewiduje trzy kategorie firm: 1. prowadzące działalność od powyżej jednego roku do 3 lat, 2. prowadzące działalność powyżej 3 lat i zatrudniające do 50 pracowników, 3. działające powyżej 3 lat i zatrudniające więcej niż 50 osób. Firmy oceniać będzie kapituła konkursu. Stanowią ją członkowie Zarządu Powiatu w Bełchatowie, przedstawiciele Bełchatowsko Kleszczowskiego Parku Przemysłowo Technologicznego, Regionalnej Izby Gospodarczej, Powiatowego Urzędu Pracy, Fundacji Rozwoju Gminy Zelów, Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów i Agencji Rozwoju Regionalnego „ARREKS”.

Wypełnione formularze należy przesłać drogą elektroniczną na adres: mnowak@powiat-belchatowski.pl do 15 lutego 2019 r. Informacje na temat przedsięwzięcia udzielane są w Zespole ds. Promocji w bełchatowskim starostwie.

Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji

Firmy powyżej 3 lat, powyżej 50 osób (odt) 0.02mb (Downloads: 241)
Firmy powyżej 3 lat, do 50 osób (odt) 0.02mb (Downloads: 243)