News
Piątek 19 kwietnia 2024

Dobrą markę trzeba pokazać

Przedsiębiorcy z terenu powiatu bełchatowskiego, czyli posiadający u nas siedzibę, oddział lub zakład mogą ubiegać się o tytuł „Firma na medal” w kolejnej edycji konkursu. Do udziału w rywalizacji zachęca jego organizator Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. Ideę popiera także Regionalna Izba Gospodarcza. Termin zgłoszeń upływa 31 stycznia 2017r.
1
Konkurs dla przedsiębiorców, organizowany przez bełchatowskie starostwo, to działanie, które ma popularyzować dobre przykłady działalności gospodarczej w regionie. Kapituła konkursu złożona z przedstawicieli instytucji i organizacji związanych z biznesem ocenia firmy pod kątem kondycji finansowej, stylu zarządzania, wdrażania technologii przyjaznych środowisku, strategii rozwoju i tworzenia nowych miejsc pracy, w tym także dla osób niepełnosprawnych. Kapitule przewodniczy starosta bełchatowski.

- W tym roku już po raz dziesiąty przyznamy tę prestiżową nagrodę – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Uroczysta gala „Firmy na medal” połączona będzie z drugą edycją Powiatowego Forum Gospodarczego, które planujemy zorganizować w nowej formule z możliwością ekspozycji oferty przedsiębiorstw na stoiskach targowych. Do udziału w forum zaprosimy przedsiębiorców z naszych powiatów partnerskich z kraju i zagranicy. Będzie to kolejny krok ułatwiający kontakty biznesowe i, mam nadzieję, zaowocuje rozwojem naszych firm. Zapraszam przedsiębiorców do udziału w tym plebiscycie. Zdobycie tytułu „Firma na medal” to przede wszystkim możliwość promocji firmy.

- Sam udział w konkursie świadczy o solidności danej firmy i pokazuje, że ma odwagę pokazać swe dokumenty, które są klarowne i przejrzyste, co jest podstawą działalności na rynku - mówi Andrzej Ratajski, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Bełchatowie. - Jestem przekonany, że w jubileuszowej edycji konkursu „Firma na medal” wystartuje duża ilość podmiotów, nie tylko zrzeszonych w naszej Izbie, ale również spoza niej.

Uczestnicy konkursu zostaną ocenieni w następujących kategoriach: przedsiębiorcy prowadzący działalność powyżej 1 roku do 3 lat; przedsiębiorcy prowadzący działalność powyżej 3 lat: małe firmy do 50 osób, średnie firmy powyżej 50 osób. Na przestrzeni 9 lat trwania konkursu na liście laureatów i wyróżnionych znalazło się dotąd kilkanaście podmiotów gospodarczych.
- Konkurs nie przynosi wymiernych profitów finansowych, ale też nie generuje żadnych kosztów dla firmy. Z pewnością dodaje prestiżu – podkreśla Stanisław Gotkowicz, dyrektor biura Regionalnej Izby Gospodarczej w Bełchatowie. - Firma musi tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy i dostarczyć go do 31 stycznia do bełchatowskiego starostwa.

← Back