News
Piątek 19 kwietnia 2024

Lechia-Zjednoczeni „łowi” piłkarski narybek

Zarząd Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Lechia-Zjednoczeni Gmina Bełchatów, prowadzący drużynę juniorów w I lidze województwa łódzkiego w piłkę nożną, zaprasza chłopców rocznik 2005-2002 do udziału w treningach piłki nożnej drużyny juniorów kategoria A1. Klub otwarty jest dla chłopców lubiących grać w piłkę, dla których pogodzenie sportowej pasji z nauką w szkole nie będzie problemem.
pilkarze gl
Zaproszenie LUKS Lechia-Zjednoczeni adresowane jest do chłopców, którzy chcieliby spróbować swoich sił w piłce nożnej na treningu lub meczu. Wielki nacisk Klub kładzie nie tylko na rozwój umiejętności piłkarskich, ale również na rozwój intelektualny młodego zawodnika, rozwój własnych zainteresowań i dobre wyniki w nauce. Klub wychodzi z założenia, że tylko pełny rozwój młodego człowieka może przynieść oczekiwane efekty zgodne z oczekiwaniami Klubu, zawodników, rodziców i społeczeństwa. Zajęcia w klubie prowadzone są przez doświadczony sztab szkoleniowy pod kierunkiem trenera Dariusza Bratkowskiego, posiadającego licencję UEFA A, wieloletniego piłkarza ekstraklasy, byłego zawodnika klubu ŁKS Łódź i wieloletniego trenera tego klubu.

Zajęcia są bezpłatne. Odbywają się w sali gimnastycznej w Łękawie, na boisko „Orlik” w Dobiecinie i stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Krótka charakterystyka projektów organizowanych przez Klub
Naszym celem jest przygotowanie uczniów szkół szczególnie średnich do nowoczesnych metod pracy, motywowania uczniów poprzez sport do kontynuowania nauki i rozbudzania ich potrzeb, doskonalenia swych umiejętności oraz zachęcania do podejmowania różnego typu działań.
Projekt jest prowadzony na terenie powiatów: bełchatowskiego i pajęczańskiego i skierowany jest do młodzieży ze środowisk małomiasteczkowych i wiejskich, w tym popegeerowskich. Dla większości z nich rozpoczęcie nauki w szkole średniej, z dala od miejsca zamieszkania jest źródłem stresu, przykrych przeżyć i wyrzeczeń. Aby osiągnąć wyniki w nauce porównywalne z rówieśnikami z miasta muszą poświęcać jej cały wolny czas. Prowadzi to do izolacji towarzyskiej i społecznej, gdyż z braku czasu nie biorą udziału ani w życiu klasy, ani w miejscu swojego zamieszkania. Bardzo często rezygnują z kontynuowania nauki, zdarza się że kończą kształcenie przed ukończeniem szkoły średniej. Dlatego ich przyszłość, nie tylko edukacyjna, zależy w znacznej mierze nie tylko od nauczycieli, których spotkają na swojej drodze, ale również od trenerów i instruktorów sportu, potrafiących motywować ich do aktywności (również poprzez sport).

W ramach projektu prowadzony będzie program „Jak rozwinąć poprzez sport ucznia szkoły średniej i sprawić by odniósł sukces”.

Drogą realizacji projektu jest Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Lechia-Zjednoczeni Gmina Bełchatów ( w skrócie Lechia Bełchatów), prowadzący drużynę juniorów w I lidze województwa łódzkiego w piłkę nożną (rozgrywki prowadzone przez Łódzki Związek Piłki Nożnej i PZPN).
Klub sportowy szczególnie na terenie wiejskim zbliża do siebie ludzi i daje możliwość lepszej integracji. Lechia Bełchatów jest wspólnym tematem dyskusji, a boisko lub sala gimnastyczna jednym z miejsc, w których ludzie mogą się spotykać i lepiej poznawać. Klub promuje wiele działań lokalnych, również obywatelskich i jest oczywistym poszerzeniem oferty Gminy Bełchatów o ciekawe wydarzenia sportowo-rozrywkowe.
Klub może również wspierać inne wydarzenia organizowane przez Gminę Bełchatów, takich jak promocja zajęć sportowych i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży mieszkających w Gminie Bełchatów (jako ciekawa alternatywa dla spędzania wolnego czasu w domu, przed komputerem czy telewizorem).
Grzegorz Masapust
← Back