News
Czwartek 18 kwietnia 2024

Nabożeństwo dla samorządowców

Dzień Samorządu Terytorialnego, który obchodzimy 27 maja, zostanie uczczony nabożeństwem w intencji mieszkańców i tych, którzy w ich imieniu pełnią służbę w samorządach. Msza św. odbędzie się o godz. 18 w ogrodzie parafii farnej przy ul. Kościuszki w Bełchatowie.
msza glowne
Ustanowiony w 2000 roku Dzień Samorządu Terytorialnego upamiętnia pierwsze demokratyczne wybory samorządowe z 1990 r. Jego ideą jest podkreślenie znaczenia samorządów dla tworzenia lokalnych więzi i budowy silnego państwa. W działalności samorządu terytorialnego ma swój bezpośredni i pośredni udział wiele tysięcy obywateli, co jest podstawą demokratycznego państwa i społeczeństwa obywatelskiego. Od 1 stycznia 1999 r. mamy trzy szczeble samorządu terytorialnego: gminy, powiaty i samorządy województw.
← Back