News
Piątek 29 marca 2024

Nasza odpowiedzialność za walkę z wirusem

W związku z prewencją zagrożenia epidemiologicznego prosimy mieszkańców powiatu bełchatowskiego o korzystanie z możliwości pozyskiwania informacji czy załatwiania spraw w starostwie drogą telefoniczną lub elektroniczną. Odpowiedzialne zachowanie nas wszystkich, w tym dostosowanie się do zasad higieny i bezpieczeństwa, z pewnością wesprze walkę z wirusem i powstrzyma jego rozprzestrzenianie się.
kwarantanna
Walka z koronawirusem trwa. Wprowadzane przez resortowe ministerstwa środki, jak np. zawieszenie zajęć w szkołach i na uczelniach, mają charakter prewencji. Jedno jest pewne, do walki z zagrożeniem powinien przyłączyć się każdy, stosując się do zaleceń, kierując się rozsądkiem, a przede wszystkim odpowiedzialnością za zdrowie własne i innych osób. W związku z tym zwracamy się do mieszkańców powiatu bełchatowskiego i osób załatwiających sprawy w Starostwie Powiatowym w Bełchatowie o rozważenie decyzji o przyjściu do urzędu, jeśli dana sprawa może być załatwiona inną drogą.

Rekomendujemy: - rachunek dochodów starostwa (wpłaty m.in. opłat geodezyjnych, komunikacyjnych)
                    63 1560 0013 2459 3649 9000 0004
- rachunek dochodów Skarbu Państwa (wpłaty m.in. za użytkowanie wieczyste, najem, czynsze dzierżawne, za przekształcenia, opłata za kartę parkingową)
                    09 1560 0013 2459 3649 9000 0006
- rachunek depozytowy (wpłaty wadiów, zabezpieczeń należytego wykonania umów)
                    36 1560 0013 2459 3649 9000 0005

Sprawy, które można załatwić zdalnie (pocztą tradycyjną lub drogą elektroniczną) w Wydziale Komunikacji:
- zgłoszenie sprzedaży pojazdu,
- zgłoszenie nabycia pojazdu,
- zgłoszenie demontażu (złomowanie) pojazdu.

Korzystajmy z dozowników z płynem do dezynfekcji rąk!
We wszystkich budynkach Starostwa Powiatowego w Bełchatowie w oznakowanych i łatwo dostępnych miejscach zostały zamontowane dozowniki z płynem do dezynfekcji. Zaleca się korzystanie z nich po wcześniejszym, dokładnym umyciu rąk.

Kontakt telefoniczny z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Belchatowie w sprawie zagrożenia koronawirusem

44 631 31 08, 44 631 31 18
(w godz. 7.25 – 15.00)

poza godzinami pracy i w dni wolne od pracy pod numerem telefonu:
509 748 182
 (od godz. 15.00 do 7.25)

Lektura tylko sprawdzonych informacji np.ze strony Głównego Inspektora Sanitarnego.

CAŁODOBOWA INFOLINIA NFZ W SPRAWIE KORONAWIRUSA
800 190 590

Zobacz załącznik pod artykułem - zarządzenie Łódzkiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w sprawie zaleceń dla mieszkańców województwa łódzkiego w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds.Promcji