News
Czwartek 18 kwietnia 2024

Nowa szansa na medale dla dobrych firm

Małe, średnie i duże firmy z powiatu bełchatowskiego znów mogą sięgnąć po medale. Coroczny konkurs dla przedsiębiorców, organizowany przez bełchatowskie starostwo, odbywa się już po raz jedenasty. Jest to szansa dla firm, by pochwaliły się swoimi osiągnięciami.
Głównym celem konkursu „Firma na medal” jest promocja działalności gospodarczej, opartej na sprawnym zarządzaniu, innowacjach technologicznych, otwartej na osoby niepełnosprawne, troszczącej się o środowisko naturalne, korzystającej z nowoczesnych metod promocji i korzystającej z funduszy zewnętrznych. Krótko mówiąc, konkurs ma pokazać odważnych i nowoczesnych przedsiębiorców, zasługujących na pochwałę i naśladownictwo.

- Od dziesięciu lat zachęcamy firmy, by zgłaszały się do tego konkursu, bo jest to dla nich także promocja – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Prężnie działający przedsiębiorcy w powiecie to integralna część ogólnej kondycji regionu, oddziałująca na poziom życia mieszkańców. Dlatego też zależy mi na budowaniu i rozwijaniu pozytywnego klimatu dla działalności gospodarczej. Każda „Firma na medal” zasługuje na uznanie i podziękowanie za swój wkład w rozwój powiatu. Jest to nasz konkurs dla naszych firm.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w trzech kategoriach, dzielących firmy na działające od roku do 3 lat i funkcjonujące dłużej z podziałem na liczebność załogi: do 50 pracowników i powyżej. Firmy zgłaszają się same. Należy opisać swoją działalność, wypełniając specjalny formularz i przesyłając go droga elektroniczna do starostwa do 10 stycznia 2018 r.
O werdykcie zdecyduje kapituła konkursu, składająca się z przedstawicieli świata biznesu oraz instytucji wspierających działalność gospodarczą. Bywa, że oprócz grand prix w poszczególnych kategoriach, przyznawane są także nagrody specjalne za szczególne osiągnięcia lub wyróżniające się działania, ważne dla mieszkańców powiatu. Najlepsze firmy poznamy na III Forum Gospodarczym Powiatu Bełchatowskiego w marcu przyszłego roku.

Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds.Promocji
Biala_Sobota_Plakat_A2 full (jpg) 0.59mb (Downloads: 30)
Biala_Sobota_Ulotka_internet_PL (jpg) 0.39mb (Downloads: 22)