News
Czwartek 25 kwietnia 2024

Osiemnastka z wójtem

Mieszkańcy gminy Szczerców, którzy w ubiegłym roku osiągnęli pełnoletność, spotkali się z wójtem Krzysztofem Kamieniakiem, by odebrać życzenia i listy gratulacyjne oraz porozmawiać o sprawach młodych ludzi. Osiemnaste urodziny obchodziły w zeszłym roku w gminie Szczerców 102 osoby.

Osiemnaste urodziny to moment szczególny w życiu każdego młodego człowieka. Czas niezwykle radosny, ale i przełomowy, kiedy zyskuje nowe prawa i obowiązki oraz podejmuje trudne wybory życiowe. Ten doniosły moment w życiu młodych mieszkańców gminy postanowiły uhonorować również władze samorządowe. Na zaproszenie Krzysztofa Kamieniaka, wójta gminy w szczercowskim urzędzie gościli osiemnastolatkowie. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z przedstawicielami lokalnej władzy.

Uczestniczący w  spotkaniach  osiemnastolatkowie otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne oraz drobne upominki w postaci  pendrivów.  W miłej i sympatycznej atmosferze młodzież miała okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania urzędu. Rozmawiano także o planach na przyszłość i problemach młodych ludzi. Większość  zapewniała, że interesuje się sprawami lokalnej społeczności. Niektórzy mieli już okazję wziąć udział w zeszłorocznych wyborach. Młodzież niechętnie jednak mówiła jeszcze o swojej dalszej karierze zawodowej, często nie chcąc „zapeszać” przed egzaminem dojrzałości.

Urząd Gminy w Szczercowie

← Back