News
Piątek 19 kwietnia 2024

Praktykanci w kuchni prawdziwej restauracji

Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. gen. Janusza Głuchowskiego w Bełchatowie rozpoczęli praktyki zawodowe w ramach projektu: „Zawodowo damy radę! Wsparcie zawodowe niepełnosprawnych uczniów SOSW w Bełchatowie”. Pod kierunkiem Marianny Michałowskiej, właścicielki Restauracji Kubuś Michałowska Sp. j. oraz trenera pracy Marcina Pawlaka, nauczyciela praktycznej nauki zawodu, młodzi adepci sztuki kulinarnej szlifują swoje umiejętności kucharskie.
glowne
Projekt „Zawodowo Damy Radę! Wsparcie zawodowe niepełnosprawnych uczniów SOSW w Bełchatowie” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Właścicielka restauracji, Marianna Michałowska bezinteresownie użycza naszym uczniom miejsce do pracy i poświęca swój czas, przekazując młodzieży wiedzę gastronomiczną. Specjalistyczny program praktyk jest dopasowany do możliwości uczniów, którzy przyrządzając potrawy uczą się serwowania dań i zasad planowania usług gastronomicznych. Celem praktyk jest nabycie umiejętności praktycznych i podniesienie kompetencji zawodowych. Dodatkowym atutem jest niewątpliwie pierwsza pensja, którą praktykanci otrzymają po ukończeniu praktyk.
Joanna Zochniak
SOSW w Bełchatowie