News
Piątek 29 marca 2024

Trofea już w rękach "Firm na medal"

Dziewięć firm rywalizowało w tegorocznej edycji powiatowego konkursu „Firma na Medal”. W Sport Hotelu w Bełchatowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca dziesiątą edycję konkursu. Statuetki powędrowały do firm „Omaplast” z Pożdżenic oraz „Batis” z Bełchatowa.
glowne2
- Już po raz trzeci miałem zaszczyt zasiadać w kapitule konkursu „Firma na Medal” i przyznam się, że zawsze trudno wybrać tę najlepszą firmę, bo wszystkie prezentują bardzo wysoki poziom – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Gratuluję zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i mam nadzieję, że nagrody napędzą do dalszego działania i inwestowania w nasz region.

W dziesiątej edycji konkursu swój udział zgłosiło dziewięć firm zarejestrowanych lub prowadzących działalność na terenie powiatu bełchatowskiego. Przedsiębiorcy ubiegający się o tytuł „Firma na medal" konkurują w następujących kategoriach:
- prowadzący działalność od powyżej 1 roku do 3 lat,
- prowadzący działalność powyżej 3 lat: małe firmy do 50 osób, średnie firmy powyżej 50 osób.

- Wspieranie przedsiębiorczości to jeden z priorytetów samorządu wojewódzkiego, stąd moja obecność na rozstrzygnięciu konkursu na najlepszą firmę powiatu bełchatowskiego – mówi Karol Młynarczyk, wicewojewoda łódzki. - Samorządy wyższego i niższego szczebla muszą pomagać i wspierać firmy, właśnie między innymi poprzez tego typu działania. Cieszę się, że mimo funkcjonowania na tym terenie ogromnych zakładów grupy PGE GiEK S.A. znakomicie rozwijają się także małe i średnie firmy, które stanowią przecież podstawę rozwoju naszej gospodarki.

Tylko w drugiej kategorii firmy złożyły swoje aplikacje. Są to małe firmy do 50 osób:
1. "Zdrovital" Beata Stępień, Bełchatów
2. "Kri-Stal" Emilia Kuśmierek, Bełchatów
3. "Omaplast" Sp. z o.o., Pożdżenice, gm. Zelów
4. Zakład Kominiarski ZUH "Flesz" Włodzimierz Kudaj, Bukowie Dolne, gm. Drużbice

Zwyciężyła firma „Omaplast” z Pożdżenic w gminie Zelów.

- Cieszę się niezmiernie ze zdobycia tytułu „Firmy na Medal”, to dla mojej firmy możliwość pokazania się z jak najlepszej strony, wyróżnienia się wśród konkurencji, element promocji – mówi
Michał Wołosz, prezes Zarządu firmy „Omaplast”. - Istniejemy od 2008 roku, zajmujemy się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych i przetwarzaniem tworzy sztucznych, działamy na rynku polskim, zatrudniamy 23 osoby.

Z kolei w podkategorii średnie firmy powyżej 50 osób wystartowało pięć firm:
1. PPU "Cza-Ta" Niciak Sp. j., Piotrków Tryb.,oddział Bełchatów
2. Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Produkcyjne "Inkom" Sp. z o.o., Bełchatów
3."Eko-Region" Sp. z o.o., Bełchatów
4. PPHU "Batis" Sp. z o.o., Bełchatów
5. "Termokor Kaefer" Sp. z o.o., Rogowiec, gm. Kleszczów

Statuetkę i możliwość posługiwania się tytułem „Firma na Medal” otrzymała firma „Batis” z Bełchatowa.

- Ten rok jest dla nas wyjątkowy, bowiem świętujemy 20 – lecie istnienia firmy, otrzymaliśmy tytuł „Dobrodziej Roku”, a teraz w rękach trzymam statuetkę „Firmy na Medal” - mówi Zdzisław Jagusiak z „Batisu”. - Zatrudniamy ponad 80 osób, zajmujemy się transportem krajowym i międzynarodowym, mamy serwis samochodów osobowych i ciężarowych, sklep części zamiennych, stacje paliw oraz okręgową stację kontroli pojazdów. W Bełchatowie jest bardzo dużo pojazdów, podobno statystycznie na jednego mieszkańca równamy do Warszawy, mamy więc sporo zleceń.

Konkurs dla przedsiębiorców, organizowany przez bełchatowskie starostwo, to działanie, które ma popularyzować dobre przykłady działalności gospodarczej w regionie. Kapituła konkursu złożona z przedstawicieli instytucji i organizacji związanych z biznesem ocenia firmy pod kątem kondycji finansowej, stylu zarządzania, wdrażania technologii przyjaznych środowisku, strategii rozwoju i tworzenia nowych miejsc pracy, w tym także dla osób niepełnosprawnych. Kapitule przewodniczy starosta bełchatowski.

Nagrodę specjalną za całokształt działalności odebrała firma z branży medycznej i ochrony zdrowia „Mega- Med”. Z kolei specjalną nagrodę Regionalnej Izby Gospodarczej otrzymała Katarzyna Pawłowska, opiekunka grupy teatralnej „BAT- PKP”.
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy