News
Czwartek 28 marca 2024

Wiedza, nowe kontakty i pomysły największą wartością forum

Zakończyło się  I Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego. Dużym zainteresowaniem przedsiębiorców cieszyły się tematy paneli dyskusyjnych i prezentacji oraz stoiska firm i instytucji wspierających biznes.

Sto kilkadziesiąt firm, ponad 250 osób spotkało się w hotelu Wodnik w Słoku pierwszego dnia forum. W inauguracji wydarzenia uczestniczyli parlamentarzyści, tj. senator Wiesław Dobkowski i posłanka Elżbieta Radziszewska oraz wicewojewoda Karol Młynarczyk.

- Już pierwszy dzień forum pokazał, że przedsiębiorcy potrzebują tego rodzaju płaszczyzny do nawiązywania kontaktów i zdobywania wiedzy – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Do współpracy przy tej inicjatywie zaprosiliśmy spółkę PGE, co mnie bardzo cieszy, bowiem jest to strategiczne przedsiębiorstwo w regionie, które ma i będzie miało istotne znaczenie dla kondycji gospodarczej powiatu. Naszym zadaniem i celem jest troska o rozwój gospodarczy, bo to bezpośrednio przekłada się na poziom życia mieszkańców.

- Podoba mi się inicjatywa samorządu powiatu. To dobrze, że forum gospodarcze odbywa się na naszym terenie – uważa Sławomir Zawada, prezes zarządu PGE GiEK S.A. - Forum to dobra okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń.

FOTORELACJA FORUM W GALERIACH

Podczas pierwszego dnia zgromadzeni mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat możliwości finansowania przedsiębiorstw ze źródeł publicznych i prywatnych. Podczas panelu doświadczenia w tym zakresie zaprezentowali przedstawiciele Bełchatowsko- Kleszczowskiego Parku Przemysłowo Technologicznego, Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów, Fundacji Rozwoju Gminy Zelów, Powiatowego Urzędu Pracy w Bełchatowie oraz PHIN Consulting. Z kolei o sportowej marce regionu opowiedzieli przedstawiciele bełchatowskich klubów sportowych GKS Bełchatów i Skra Bełchatów. Drugiego dnia forum zaprezentowały się regiony partnerskie z Polski i zagranicy.

Zespół ds. Promocji

Starostwo Powiatowe w Belchatowie