News
Piątek 19 kwietnia 2024

Wsparcie dla szpitala

Samorząd powiatu wesprze bełchatowską lecznicę. Kwota dotacji wynosi 76 tysięcy złotych. Za te pieniądze szpital kupi środki ochrony osobistej, ale także drobny sprzęt medyczny i testy antygenowe.
glowne-szpital-1508414122
Zarząd Powiatu w Bełchatowie podjął uchwałę o udzieleniu Szpitalowi Wojewódzkiemu im. Jana Pawła II w Bełchatowie dotacji celowej w wysokości 76 tysięcy złotych. Tę sumę lecznica przeznaczy na zakupy środków ochrony osobistej, takich jak maseczki chirurgiczne, półmaski o klasie filtra FFP3 i FFP2, fartuchy ochronne, ale także pulsoksymetry, aparaty elektroniczne do pomiaru ciśnienia, dozowniki tlenu, termometry bezdotykowe i testy antygenowe. Zgodnie z umową między powiatem i szpitalem pieniądze muszą być wydane do końca bieżącego roku. Natomiast do połowy stycznia beneficjent ma czas na przedstawienie zarządowi powiatu sprawozdania finansowego, dotyczącego zrealizowanej dotacji.
A.Zawodzińska
Zespół ds. Promocji