Piątek 29 marca 2024

Komunikat dla dostawców towarów i usług dla Powiatu Bełchatowskiego

Od 1 lipca 2018r. w Powiecie Bełchatowskim wdrożony zostanie mechanizm podzielonej płatności. W modelu tym mogą uczestniczyć jedynie podmioty będące czynnymi podatnikami VAT.
Powiat Bełchatowski będzie realizował zapłatę za otrzymane faktury na specjalny utworzony przez Bank w tym celu tzw. „rachunek VAT”. Tylko faktury otrzymane przez Powiat od podatników VAT z wykazaną kwotą podatku VAT będą regulowane w przedmiotowy sposób.
Na wystawionych fakturach na rzecz Powiatu, kontrahenci muszą pod rygorem odrzucenia przelewu wskazywać od 1 lipca 2018 r. rachunek bankowy z otwartym rachunkiem VAT. Podanie rachunku bankowego „prywatnego” uniemożliwi przez Powiat zapłatę za fakturę, a kontrahenta narazi na opóźnienie w otrzymaniu przelewu.
Z nowych rozwiązań nie mogą korzystać osoby fizyczne, a także osoby prowadzące działalność gospodarczą, ale nie będące podatnikami o statusie czynnego podatnika VAT.