Wtorek 16 kwietnia 2024

Konkurs OWES na lepszy start

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS informuje o uruchomieniu w dniu 1 lutego 2017 roku drugiego konkursu wspierającego finansowo od 1500 zł do 5000 zł grupy nieformalne zakładające nowe organizacje pozarządowe w wybranych powiatach województwa łódzkiego: bełchatowskim, piotrkowskim, radomszczańskim, pajęczańskim, wieluńskim, sieradzkim, wieruszowskim i w mieście Piotrków Trybunalski. Wnioski można składać do 15 marca 2017 roku. W pierwszym konkursie w 2016 roku, dzięki wsparciu środkami finansowymi oraz doradztwem specjalistycznym, powstało w ww powiatach 12 nowych organizacji.
Na etapie przygotowywania wniosku obowiązkowy jest kontakt grupy składającej wniosek z doradcą Centrum OPUS.  To też jeden z wymogów formalnych. W razie pytań, a przede wszystkim pomocy doradczej można dzwonić do koordynatora: tel. 42 231 31 01, e-mail: apodgórska@opus.org.pl   Nabór zaczyna się 1 lutego 2017  do 15 marca 2017  do godziny 16.00.

Wnioski składane są na formularzach udostępnionych na stronie www.opus.org.pl i stronach lokalnych samorządów. Złożenie wniosku odbywa się poprzez przesłanie wypełnionego formularza wniosku w wersji elektronicznej (PDF ewentualnie skanu formularza) na adres opus@opus.org.pl do 15 marca 2017 do godz. 16.00. Nie trzeba składać wersji papierowej. We wniosku wystarczy opisać pomysł na organizację, jej odbiorców i planowane przyszłe działania. W ramach konkursu przewidziano przyznanie mikrowsparcia (inkubacyjne pakiety rozwojowe) na założenie organizacji od 1500 złotych do 5000 złotych.

Oprócz pieniędzy dla laureatów konkursu przygotowano wsparcie doradcze i mentoring (czas trwania 8 miesięcy), pomagające w tworzeniu statutu i przygotowywaniu organizacji na podbój świata. Wypełnienie formularza ( w wersji papierowej i elektronicznej) również nie będzie trudne, ponieważ i na tym etapie otrzymujecie wsparcie doradcze. W razie pytań, a przede wszystkim pomocy doradczej można dzwonić do koordynatora - Agnieszki Podgórskiej, tel. 42 231 31 01, e mail: apodgórska@opus.org.pl

Uwaga: z konkursu wyłączone są już zarejestrowane organizacje, podmioty w rejestracji oraz osoby mieszkające poza wymienionymi powiatami i miastem (liczy się adres zamieszkania).

30.01.2016_REGULAMIN OWES REGION II (pdf) 0.48mb (Pobrań: 205)
30.01.2016_WNIOSEK OWES REGION II (doc) 0.00mb (Pobrań: 0)
30.01.2017_OWES II karta oceny formalnej (pdf) 0.00mb (Pobrań: 0)
KONKURS OWES_ogłoszenie (pdf) 0.55mb (Pobrań: 117)