Czwartek 25 kwietnia 2024

Organizacje pozarządowe na forum

Forum poświęcono kierunkom współpracy samorządu powiatowego i organizacji działających w środowisku lokalnym, a głównie tworzeniu i potrzebie powoływania rad działalności pożytku publicznego. Anna Dyderska, przedstawicielka OPUS, omówiła korzyści i wyzwania, jakie niesie za sobą powołanie rady, natomiast Anna Przybyłowicz z Tomaszowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego opowiedziała o dobrych praktykach i doświadczeniach innych rad, działających w kraju.     Uczestnicy spotkania dyskutowali, czy taka instytucja jest potrzebna w powiecie bełchatowskim. Szukano odpowiedzi na pytania, jakie pozytywne aspekty mogłyby wyniknąć z funkcjonowania rady w środowisku lokalnym oraz co mogą zyskać organizacje pozarządowe, a także samorząd powiatowy, dzięki dialogowi i efektywnej komunikacji oraz partnerskiej współpracy administracji publicznej z powiatową radą działalności pożytku publicznego.

Monika Selerowicz
                Pełnomocnik starosty bełchatowskiego

ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi