Sobota 20 kwietnia 2024

Piknik stowarzyszeń po raz czwarty

Piknik stowarzyszeń, organizowany przez starostę bełchatowskiego, ma już kilkuletnią tradycję. Jego celem jest zaprezentowanie mieszkańcom doświadczeń, upowszechnianie idei przyświecających działaniom stowarzyszeń, integracja środowisk społeczników, wymiana informacji etc. Impreza ma charakter plenerowy, odbywa się na placu Narutowicza w Bełchatowie. Organizacje przygotowują własne stoiska promocyjne i, jak pokazały dotychczasowe  pikniki, starają się zachęcać odwiedzających różnymi atrakcjami, jak np. poczęstunkiem, możliwością zmierzenia ciśnienia krwi, pokazem udzielania pierwszej pomocy, bezpłatnymi poradami w różnych dziedzinach życia.

Wszystkie organizacje pozarządowe, chcące pochwalić się swoimi działaniami na rzecz najbliższego otoczenia i zainteresowane wzięciem udziału w pikniku, proszone są o zgłaszanie się do pełnomocnika ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi w Starostwie Powiatowym drogą mailową: mselerowicz@powiat-belchatowski.pl lub telefonicznie pod numerem 603-414-732.