Piątek 29 marca 2024

Uchwalono program współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2012

Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.), nakłada na organy administracji publicznej obowiązek realizacji zadań ze sfery publicznej we współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego. W związku z tym Rada Powiatu w Bełchatowie uchwala corocznie program współpracy z organizacjami pozarządowymi, który określa obszary, zasady oraz formy współpracy Powiatu Bełchatowskiego z organizacjami pozarządowymi zawierający wykaz zadań priorytetowych, stanowiących podstawę dla władz Powiatu do dysponowania środkami publicznymi, przeznaczonymi na finansowanie lub dofinansowanie zadań publicznych, pozostających we właściwości samorządu Powiatu, a realizowanych przez organizacje pozarządowe. Co przewiduje program dla naszego powiatu na nowy, 2012 rok?

Dokument do pobrania: