Komunikat
  • W związku z problemami technicznymi dostawcy usług telefonicznych dla starostwa uruchomione zostały nowe numery tel. do urzędu: 508252849,  603636766. Za utrudnienia przepraszamy. . ∗
Poniedziałek 23 lipca 2018

Parada Wolności dla Ziemi i Jarmark Ekologicznych Rozmaitości to znaki firmowe tego wydarzenia. Powiatowe Obchody Dnia Ziemi, organizowane od lat przez bełchatowskie starostwo, zgromadziły w centrum Bełchatowa, kilkaset osób, głównie przedszkolaków i uczniów. Wszystkich łączyła jedna idea: promocja troski o środowisko.
Przygotowania do tegorocznych Powiatowych Obchodów Dnia Ziemi trwają. Barwny i głośny finał będzie mieć miejsce w centrum Bełchatowa 15 czerwca. Wbrew pozorom czasu nie zostało wiele. Placówki wychowawcze i szkoły chętne wziąć udział w PODZ mają czas do końca marca na przesłanie zgłoszenia do starostwa.
Milusińscy z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Zelowie wzięli udział w ekologicznych feriach, których bohaterem było powietrze. Pogadanki, zajęcia plastyczne, doświadczenia fizykochemiczne były dla maluchów także atrakcyjną formą spędzania czasu.
Aż 365 uczestników zgłosiło się do udziału w kolejnej edycji Festiwalu Ekologicznej Twórczości Dzieci 2017, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. Przesłuchania trwały aż dwa dni, 29 i 30 listopada.
Mikroskop, projektor, interaktywna tablica, globusy, pojazd solarny – to wszystko do dyspozycji otrzymają uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie.
W dniu 20.06.2017 r. w sali edukacyjnej "Borowiny" miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu "Zimowa pomoc dla zwierząt", który był organizowany przez Ligę Ochrony Przyrody w Bełchatowie, Nadleśnictwo Bełchatów oraz Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.
Konkursy z nagrodami, stoiska ekologicznych rozmaitości, występy artystyczne i degustacja potraw będą miały miejsce podczas tegorocznego Eko-pikniku. Osoby zainteresowane udziałem w imprezie, w tym w dwóch rywalizacjach (festiwal piosenki, konkurs plastyczny)  muszą wcześniej się zgłosić przekazując organizatorowi kartę zgłoszenia. Informacji udziela wydział ochrony środowiska w starostwie.
Coroczny powiatowy finał obchodów Dnia Ziemi to dowód na to, że zwłaszcza najmłodsi mieszkańcy dostrzegają piękno przyrody i potrzebę ochrony naszej niebieskiej planety. Barwny, uliczny korowód dzieci i dorosłych z ekologicznymi hasłami na transparentach, stoiska rękodzieła z wykorzystaniem surowców wtórnych, gry i zabawy na temat środowiska naturalnego złożyły się na tegoroczne wydarzenie, przygotowane przez bełchatowskie starostwo.
Referat ds. edukacji ekologicznej wspiera działalność w zakresie zagadnień związanych z ochroną przyrody i środowiska w placówkach oświatowych. Blisko 60 tysięcy złotych zostało przekazane w 2017 r. na nagrody dla uczestników ww. konkursów.
Lider polskiej ekologii, czyli samorząd powiatu bełchatowskiego już przygotowuje się do tegorocznych obchodów Powiatowego Dnia Ziemi. To duże i widowiskowe wydarzenie zaplanowano 2 czerwca. W ciągu najbliższego miesiąca swój udział mogą zgłaszać szkoły i placówki wychowawcze.