Wtorek 10 grudnia 2019

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie zaprasza dzieci z terenu Powiatu Bełchatowskiego w wieku 4 – 13 lat ( z opiekunem) do udziału w bezpłatnych jednodniowych zajęciach z edukacji ekologicznej pod nazwą  „ Kwitnące Wakacje”. Zadanie  realizowane jest przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa (WOŚRiL) w dniach 21- 25 lipca 2014 r. Każdego dnia w zadaniu będzie uczestniczyć jedna grupa osób. Zgłoszenia przyjmowane będą do 18 lipca przez WOŚRiL Starostwa Powiatowego w Bełchatowie pod numerami telefonów: (44) 635 86 06, 635 86 04.
W niedzielę, 13 lipca 2014 r. miłośnicy rowerów z Bełchatowa i okolic spotkali się przy zbiorniku wodnym na Słoku. Przy pięknej pogodzie, na łonie przyrody odbyło się długo oczekiwane uroczyste otwarcie szlaku rowerowego Słok- Góra Kamieńsk.
Pod takim tytułem realizowany był w kwietniu i maju program ekologiczny w Gimnazjum w Ruścu we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bełchatowie. W jego ramach odbyły się zajęcia dla uczniów prowadzone przez nauczycieli i pielęgniarkę szkolną. Program zakończyło jego uroczyste podsumowanie.
  29 października 2013 r. pierwszaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 9 w Bełchatowie, w ramach akcji „A ja sosnę przerosnę”, otrzymały sadzonki jarzęba pospolitego oraz tablicę dydaktyczną "Od nasionka do drzewa".
Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Bełchatowskiego Starostwa przypomina o zasadach pielęgnacji drzewostanu w okresie wiosennym
Nauczyciele ze szkół podstawowych uczesrtnicyli w warsztatach pt. „Artystyczna wytwórczość z wiórków drewna osikowego”, na których poznali historię, pochodzenie i praktyczne wykorzystanie tego surowca, np. na Wielkanoc.
Świąteczne połączenie przyjemnego z pożytecznym, gdzie to pierwsze to radość tworzenia, a drugie – edukacja, spełnił konkurs plastyczny EKO – MIKOŁAJ dla podopiecznych Centrum Pomocy Bliźniemu Monar-Markot w Bełchatowie.
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie organizuje trzecią edycję akcji „Drzewko za makulaturę”. Akcja odbędzie się 22 września br. na parkingu przed budynkiem starostwa. W poprzednich dwóch edycjach mieszkańcy powiatu zebrali łącznie około 43 ton makulatury, dzięki czemu przed wycięciem udało się uchronić 731 drzew.
Wzorem lat ubiegłych Starostwo Powiatowe  w Bełchatowie było organizatorem warsztatów ekologicznych pod nazwą „Kwitnące wakacje”.  W połowie lipca zorganizowano dla wszystkich uczestników warsztatów podsumowanie w szkółce leśnej „Borowiny”.
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie organizuje 12. edycję warsztatów ekologicznych pn. „Kwitnące wakacje”.  Z budżetu Powiatu Bełchatowskiego  przeznaczono na to zadanie blisko 12 tysięcy złotych. Różnorodne zajęcia łączące zabawę i wypoczynek z ekologią odbędą się w 10 podstawówkach.