Komunikat
  • Informujemy, że w związku z remontem sieci teleinformatycznej oraz remontem pomieszczeń Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru, Referat ds. Ewidencji gruntów i budynków od 22 czerwca 2017 r. zostaje przeniesiony na I piętro w budynku głównym starostwa . Zadania realizowane przez Referat, a obejmujące w szczególności aktualizację i udzielanie informacji z ewidencji gruntów i budynków , w tym wydawanie wypisów i wyrysów odbywać się będzie w pokoju nr 100. ∗
Sobota 19 sierpnia 2017

Ekologiczny powiat

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =

Łączymy kontrasty - natura i przemysł

Kwestia ochrony środowiska należy do jednych z priorytetów, jakie stawia przed sobą powiat bełchatowski. „Łączymy kontrasty – natura i przemysł” to hasło, które przyświeca działaniom władz powiatu, zmierzającym do zmiany wizerunku regionu, kojarzonego przede wszystkim z pobliską kopalnią i elektrownią.

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie organizuje liczne inicjatywy proekologiczne, które mają na celu podnoszenie świadomość ekologiczną mieszkańców i poprawę stanu środowiska naturalnego w powiecie. „Drzewko za makulaturę” czy Powiatowe Obchody Dnia Ziemi to tylko niektóre z ekologicznych przedsięwzięć, które co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu.

Za swoją działalność na rzecz ochrony środowiska powiat bełchatowski otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. tytuł „Lidera Polskiej Ekologii” czy „Mecenasa Polskiej Ekologii”.