Czwartek 24 stycznia 2019

Zdecydowana większość przedsiębiorców dobrze ocenila w ankiecie I Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego, które odbyło się w lutym. Połowie z nich forum przyniosło praktyczne informacje. Prawie wszyscy są zainteresowani udziałem w kolejnym. Respondenci przekazali swoje sugestie i pomysły.
W czwartek, 31 marca  mija termin wypełniania ankiet na temat I Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego. Opinia przedsiębiorców, którzy spotkali się podczas dwudniowego wydarzenia w lutym, ma pomóc w organizacji kolejnych tego typu przedsiewzięć.
Już ponad połowa podmiotów, które wzięły udział w I Forum Gospodarczym Powiatu Bełchatowskiego, wypowiedziała się na temat tego wydarzenia w anonimowej ankiecie.
Jakie wymierne korzyści przyniosło firmom I Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego? Co było dobre, a co można zmienić w kolejnej edycji? Przedsiębiorcy mogą przekazać swoje opinie wypełniając ankietę na stronie powiatu.
O potencjale gospodarczym, jak też doświadczeniach w rozwoju biznesu opowiedzieli uczestnikom drugiego dnia bełchatowskiego forum gospodarczego  przedstawiciele powiatów partnerskich z Litwy, Ukrainy, Niemiec oraz regionów w Polsce.
Zakończyło się  I Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego. Dużym zainteresowaniem przedsiębiorców cieszyły się tematy paneli dyskusyjnych i prezentacji oraz stoiska firm i instytucji wspierających biznes.
- Nasze forum łączy współpracę regionalną, stworzenie płaszczyzny do kontaktów biznesowych oraz uhonorowanie najlepszych w konkursie „Firma na medal” - powiedział Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski podczas konferencji prasowej na temat I Forum Gospodarczego Powiatu. Wydarzenie odbędzie się 2 i 3 lutego.
I Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego już w przyszłym tygodniu. Czekamy na firmy, które chcą wziąć udział w spotkaniach i panelach. Rejestracja zakończy się 1 lutego o godz. 12
Przedsiębiorcy z powiatu chcący uczestniczyć w I Forum Gospodarczym Powiatu Bełchatowskiego mogą zgłaszać się drogą elektroniczną. Udział w 2-dniowym wydarzeniu (2,3 lutego) jest bezpłatny. Organizuje je bełchatowskie starostwo.
Gdzie można otrzymać pożyczkę lub wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności gospodarczej, czy też podniesienie konkurencyjności już istniejącego biznesu? Na to pytanie odpowie jeden z paneli dyskusyjnych podczas I Forum Gospodarczego w Bełchatowie.