Komunikat
  • W związku z problemami technicznymi dostawcy usług telefonicznych dla starostwa uruchomione zostały nowe numery tel. do urzędu: 508252849,  603636766. Za utrudnienia przepraszamy. . ∗
Sobota 21 lipca 2018

Siedemdziesięciu pięciu uczniów, uczestników projektu „Europejskie kwalifikacje normą XXI w. – zagraniczne staże zawodowe dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bełchatowskiego” spotkało się w ZSP nr 4 na podsumowaniu swojej przygody z nauką zawodu za granicą. Młodzież odebrała certyfikaty potwierdzające udział w przedsięwzięciu, zorganizowanym dla niej przez bełchatowskie starostwo.
W ciągu dwóch lat bełchatowskie starostwo umożliwiło 75 uczniom szkół ponadgimnazjalnych praktyki zawodowe w Niemczech. Wszystko w ramach projektu pn. „Europejskie kwalifikacje normą XXI wieku”, finansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego. Wiedza - Edukacja - Rozwój. W marcu tego roku trzecia i ostatnia grupa młodzieży odbywała zagraniczny staż zawodowy. Podczas 21-dniowego pobytu w ośrodku IB we Frankfurcie nad Odrą młodzież zdobywała doświadczenie w gastronomii, tzw. budowlance, mechanice pojazdowej i hotelarstwie. Praktyczne zajęcia odbywały się w zakładach pracy.
Obszerna fotorelacja, dokumentująca zajęcia uczniów, zarówno te związane z nauką zawodu, jak i pozalekcyjne. 
6 lutego rozpocznie się w trzech szkołach średnich rekrutacja uczniów do udziału w stażach zagranicznych, organizowanych przez bełchatoiwskie starostwo. To szansa dla młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie. Wyjazd do Frankfurtu planowany jest w maju, potrwa trzy tygodnie.
I odsłona praktyk zawodowych w ramach projektu "Europejskie kwalifikacje no=rmą XXI wieku". Były nie tylko zajęcia, warsztaty i nauka, ale także czas na relaks, wypoczynek i wycieczki....