Sobota 20 kwietnia 2024

First Certificate na koniec projektu

Projekt „Nowe kwalifikacje szansą na stabilizację- studia podyplomowe i kursy kwalifikacyjne dla nauczycieli z terenu Powiatu Bełchatowskiego”   współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego  - Człowiek – najlepsza...

- Człowiek – najlepsza inwestycja –

29 lutego 2012 r. zakończył się projekt pod nazwą:  „Nowe kwalifikacje szansą na stabilizację- studia podyplomowe i kursy kwalifikacyjne dla nauczycieli z terenu Powiatu Bełchatowskiego”.  W wyniku jego realizacji 78 nauczycieli mieszkających na terenie naszego powiatu zostało wyposażonych w nowe umiejętności. 48 osób ukończyło 585 godzinny kurs języka angielskiego, 10 osób zaliczyło tyle samo godzin języka niemieckiego i 20 osób uczęszczało na studia podyplomowe z informatyki (353 godzin). Zajęcia odbywały się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 Bełchatowie od września 2010r. do grudnia 2011 r.

Ostatnim etapem projektu był egzamin certyfikujący „First Certificate” składany przed zewnętrzną Komisją British Council. Przystąpiło do niego 12 osób, które osiągnęły najlepsze wyniki nauczania na kursie języka angielskiego. Wyniki egzaminów poznamy za ok. 1,5 miesiąca.

Przypominamy, że projekt był realizowany przez Powiat Bełchatowski w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.4- „Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty”. Całkowita wartość projektu wyniosła 388 840,86 zł, w tym pozyskane dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego 330 505,18 zł i wkład własny powiatu 58 335,68 zł. Termin realizacji: od 01.04.2010 r. do 29.02.2012 r.

Więcej zdjęć z przebiegu egzaminu - kliknij tutaj.

Anna Sady, Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu