Czwartek 25 kwietnia 2024

Kurs szansą na sukces

- Człowiek – najlepsza inwestycja -

Uczniowie Technikum Energetycznego i I Zasadniczej Szkoły Zawodowej z ZSP nr 3 w Bełchatowie brali udział w II edycji kursu z zakresu eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych do 1 kV ,,E” oraz kursu dla kierowców operatorów wózków jezdniowych. Oba kursy składały się z zajęć teoretycznych i praktycznych i zakończyły się egzaminem. Sporą grupę uczestników II edycji stanowili uczniowie ostatnich klas ZSP nr 3, dla których była to ostatnia szansa na udział w proponowanych przez szkołę zajęciach. Uzyskanie dodatkowych uprawnień jest dla uczniów szkół zawodowych niezwykle cenne i zwiększa ich szanse na rynku pracy.

II edycja projektu unijnego ,,Nowoczesna szkoła zawodowa kluczem wejścia na lokalny rynek pracy III – kursy kwalifikacyjne dla uczniów ZSP nr 3 w Bełchatowie” cieszyła się wśród uczniów ,,Energetyka” równie dużą popularnością, co pierwsza.

Po wakacjach ruszy kolejna edycja kursów. Oprócz dwóch ww. kursów, uczniowie będą mogli wziąć udział w szkoleniu w zakresie spawania stali, blach i rur metodą MAG 135.

Ewelina Bogacka