Piątek 29 marca 2024

Zapachniało kawą i powiało kolorem w ZSP nr 4

Niesamowite emocje w eleganckim stylu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Bełchatowie to kolejna ciekawa propozycja dla uczniów biorących udział w projekcie „WIEDZA MOJĄ SZANSĄ – dodatkowe zajęcia dla uczniów szkół zawodowych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W dniu 28 kwietnia 2014 roku w ZSP Nr 4 w Bełchatowie zaprezentowano dwa niesamowite pokazy barmański oraz baristów dla uczestników biorących udział w projekcie.

Pokaz barmański to nie tylko pokaz trików barmańskich i przygotowanie najlepszych koktajli na świecie, ale również połączenie pasji i świetnej muzyki. Iskrzące barwami koktajle cieszą oko i wyśmienicie smakują.

Tajniki zaparzania znakomitej kawy zostały zaprezentowane na pokazie baristów. Zachęca to młodzież kierunków gastronomii, hotelarstwa i nie tylko by samemu w domu dążyć do mistrzostwa kawowych inspiracji. Mogli się dowiedzieć jaki powinien być maksymalny czas parzenia espresso i jakiej kawy barista używał podczas pokazów? Oczywiście nie obyło się bez smakowania specjałów.

Jak mówili uczestnicy pokazów „Tego nie da się opowiedzieć czy opisać – to trzeba zobaczyć!”, gdyż takie pokazy zawsze budzą niesamowite emocje i zachęcają do ciężkiej pracy – bo przecież dzisiejszy rynek pracy dla młodych ludzi wcale nie jest łatwy”.

Prowadzący pokazy: Sławek Terlikowski i Tomek Berensztajn

Katarzyna Łęgowiak

Asystent ds. naboru i promocji