Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
  • W piątek, 29 marca 2024 r., Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, Nieodpłatna Pomoc Prawna, Poradnictwo Obywatelskie, Terenowy Punkt Paszportowy i Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności będą NIECZYNNE. ∗
Czwartek 28 marca 2024

Przedsiębiorcy znów spotkają się na forum w Bełchatowie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
Samorząd powiatu bełchatowskiego organizuje w Bełchatowie w kwietniu 2017 r. II Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego, jedno z największych wydarzeń biznesowo-gopodarczych w powiecie bełchatowskim i regionie. Zbigniew Rau, Wojewoda Łódzki, objął tę inicjatywę patronatem honorowym.
konkurs główna

 


6 - 7 kwietnia 2017 r. 
Miejsce: hala widowiskowo - sportowa w Bełchatowie
 
W wydarzeniu wezmą udział przedsiębiorcy z sektora MŚP z kraju, tj. działający na terenie powiatu bełchatowskiego, powiatów partnerskich (Stalowa Wola, Myślenice, Proszowice, Kętrzyn) oraz partnerzy zagraniczni (Niemcy, Litwa, Ukraina).

Twojej firmy nie może zabraknąć!
Zarejestruj się poprzez formularz on -line!
Zarezerwuj bezpłatne miejsce na wystawie promocyjnej!

Celem II FGPB  jest synergia nauki z biznesem, stworzenie płaszczyzny do popularyzacji źródłowej i najnowszej wiedzy w szerokim aspekcie działalności gospodarczej, ułatwienie firmom nawiązywania kontaktów biznesowych oraz skierowanie uwagi biznesu w kierunku innowacji w technologiach czy zarządzaniu. Na Forum złożą się prelekcje i panele dyskusyjne. Będą mu towarzyszyć prezentacje firm w formie stoisk wystawienniczych, otwartych dla zwiedzających. Zarówno udział w Forum, jak też w ww. prezentacjach jest bezpłatny, a ciężar organizacji przedsięwzięcia spoczywa na samorządzie powiatu bełchatowskiego i partnerach.

o organizatorach, partnerach
agenda


Tego dowiesz się podczas wykładów:

- firmy z jakich branż będą mogły w najbliższej przyszłości kooperować z bełchatowską kopalnią,
- jakie wsparcie finansowe dla przedsiębiorców oferują Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów,
- które firmy mają szansę na udział w partnerstwie publiczno-prywatnym,
- jak zabezpieczyć swoją firmę sprzętowo, hasłowo i osobowo, by nie paść ofiarą przestępstw przez Internet,
- w jaki sposób internetowi przestępcy wyłudzają towary, usługi i pieniądze w obrocie gospodarczym za pośrednictwem globalnej sieci i - co najważniejsze - jak temu zapobiegać.


Będziesz mógł wziąć udział w dyskusji, zadawać pytania.
Z pewnością zainteresują Cię również:
  • Współczesne narzędzia informatyczne w zarządzaniu procesem realizacji inwestycji budowlanej (specjalna propocyzja dla firm budowlanych),

  •  Wypalenie zawodowe, jak je rozpoznać, jak zapobiegać temu coraz powszechniejszemu zjawisku, z którym borykają się współczesne kadry zarządzające,

  •  Postawy przedsiębiorcze - to talent czy wiedza i umiejętności? Jak je kształtować i rozwijać?

 
W wydarzeniu wezmą udział eksperci, doradcy, przedstawiciele podmiotów odpowiedzialnych za gospodarczą koniunkturę i wspierających biznes, naukowcy. W ubiegłym roku, podczas I edycji Forum, uczestniczyło w nim ponad 250 osób, sto kilkadziesiąt podmiotów gospodarczych.

TEMATY WYSTĄPIEŃ, PRELEGENCI:

Plany rozwoju Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów
Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów po kilkudziesięciu latach istnienia wpisała się trwale w wiele obszarów lokalnej rzeczywistości, wśród których najistotniejsza to rola kopalni jako strategicznego podmiotu gospodarczego, nie tylko dla regionu, ale również dla kraju. Kopalnia to także największy w powiecie bełchatowskim pracodawca, a także partner biznesowy, kooperujący z licznymi partnerami w dziedzinach przemysłowych, ekonomicznych czy naukowych. Dyrektor Marian Rainczuk przedstawi dotychczasowe obszary współpracy kopalni z firmami zewnętrznymi oraz zaprezentuje plany kooperacji na najbliższe lata.
Marian Rainczuk, od czerwca 2016 r. dyrektor Oddziału Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów PGE GiEK S.A., absolwent Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie oraz studiów podyplomowych na Politechnice Wrocławskiej. Pracę zawodową rozpoczął w 1988 roku w Kopalni Węgla Brunatnego Turów, gdzie kolejno pełnił funkcje sztygara zmianowego, technologa i starszego inspektora ds. górniczych w dziale technologii górniczej. Po utworzeniu holdingu energetycznego BOT Górnictwo i Energetyka S.A. pracował na stanowisku głównego specjalisty ds. wydobycia. Przez sześć lat pełnił funkcję starszego projektanta w Poltegor-Projekt sp. z o.o. we Wrocławiu.



 
Bezpieczeństwo w Internecie – zagrożenia i skutki dla osób prowadzących działalność gospodarczą
Przedstawione zostaną zasady bezpiecznego korzystania z sieci Internet ze szczególnym uwzględnieniem kwestii dotyczących osób prowadzących działalność gospodarczą (zasady zabezpieczeń sprzętowych, hasłowych, osobowych). Zagadnienia te omówione będą na przykładach ze wskazaniem błędów i zaniedbań w tym obszarze skutkujących utratą baz danych lub dostępu do nich (szyfrowanie baz danych przez uruchomiony nieświadomie program), negatywnymi skutkami finansowymi w związku m.in. z uzyskaniem bezprawnego dostępu do rachunków bankowych (nieautoryzowane przelewy z rachunku, przywłaszczenia środków finansowych przez pracowników).
 
 Asp. Łukasz Pawełoszek – funkcjonariusz Biura do walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji zajmujący się od 10 lat zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz cyberprzestępczości, pełniący służbę początkowo w Wydziale do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Bełchatowie, od 2015 r. w Wydziale d.w. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Łodzi, a od marca 2017 r. w Biurze do walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji.




Partnerstwo publiczno-prywatne jako efektywna forma realizacji inwestycji publicznych. Działania Ministerstwa Rozwoju w zakresie ppp
Partnerstwo publiczno-prywatne definiuje się jako partnerstwo sektora publicznego i prywatnego mające na celu realizację przedsięwzięć lub świadczenie usług, tradycyjnie dostarczanych przez sektor publiczny. Współpraca ta opiera się na założeniu, iż każda ze stron jest w stanie wywiązać się z własnych, powierzonych jej zadań sprawniej niż druga strona. Pod względem formalnoprawnym nie ma ograniczeń branżowych dotyczących formuły ppp, niemal wszystkie zadania publiczne, szczególnie z zakresu usług użyteczności publicznej mogą być przedmiotem współpracy. Podczas bełchatowskiego forum poruszone zostaną takie tematy jak, korzyści z formuły ppp, rynek ppp w Polsce, planowane nowe projekty, polityka rządu w zakresie rozwoju ppp oraz wspieranie samorządów i przedsiębiorców w przygotowaniu projektów ppp.
Robert Kałuża, zastępca dyrektora w Ministerstwie Rozwoju, Departament Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, absolwent Uniwersytetu Maastricht i Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie w zakresie kompetencji zawodowych sprawuje nadzór nad m.in. obszarami legislacji i rozwiązań prawnych, współpracą międzynarodową, prowadzeniem bazy projektów ppp i monitorowaniem rynku ppp, analiz systemowych, realizacją działań szkoleniowych z zakresu ppp, działań informacyjno-promocyjnych.





Oszustwa w obrocie gospodarczym dokonywane za pośrednictwem Internetu – przykłady
Wystąpienie dotyczyło będzie wyłudzeń towarów, usług oraz środków finansowych w obrocie gospodarczym za pośrednictwem sieci Internet. W tym zakresie przedstawione zostaną przykładowe, najczęściej powtarzające się zdarzenia (m.in. wyłudzanie opłat za zamieszczenie danych firmy w ogólnodostępnych rejestrach, wyłudzanie towarów czy usług przy wykorzystaniu podrobionych dokumentów przesyłanych elektronicznie, często przy użyciu danych faktycznie istniejącego innego podmiotu gospodarczego).
Sierż. szt. Marek Rośniak – funkcjonariusz Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, od ponad 4 lat zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, a w szczególności cyberprzestępczości. Specjalizujący się w tematyce oszustw internetowych, w tym oszustw w obrocie gospodarczym.


Współczesne narzędzia informatyczne w zarządzaniu procesem realizacji inwestycji budowlanej
Referat przekrojowo wskaże możliwości zastosowania nowoczesnych narzędzi w fazach procesu realizacji inwestycji budowlanej, w których do tej pory ich stosowalność był‚a ograniczona. Na podstawie zasad „Budowanie informacji o budynku/budowli" pokazane zostaną… pola działalności inżynierskiej, które mogą zostać w nowatorski sposób wsparte przez technologie informatyczne oraz w jaki sposób przesyłać i gromadzić w ten sposób pozyskane dane. Zostanie przedstawiony również stan zaawansowania wdrożenia technologii „Budowania informacji o budynku" w Polsce i na ś›wiecie oraz wskazane główne kierunki rozwoju tej metodologii.
Mgr inż Łukasz Majchrzak, współwłaściciel firmy Albraco, z doświadczenia zawodowego menadżer projektu, projektant konstrukcji, kierownik budowy z uprawnieniami budowlanymi do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, współzałożyciel klastra SEC (Smart Engineering Cluster). Na liście nadzorowanych przez niego projektów znajdują się m.in. hala maszyny papierniczej, hala magazynu rol materiału wytwarzanego, hala logistyczna, a także budowa dworca Łódź Fabryczna. Autor publikacji w Kwartalniku Łódzkim.


Rola uczelni w kształtowaniu postaw przedsiębiorczych - doświadczenia Społecznej Akademii Nauk
Panel koncentruje się na następujących zagadnieniach: - czym dziś jest przedsiębiorczość i jakie role w jej kształtowaniu mają uczelnie; - w jaki sposób Społeczna Akademia Nauk kreuje postawy przedsiębiorcze - spojrzenie uczelni; - kreowanie postaw przedsiębiorczych z perspektywy RIG - spojrzenie biznesu; - dyskusja o wspólnych celach związków przedsiębiorców z uczelniami.
Dr Łukasz Prysiński, doradca finansowy, specjalista w zakresie restrukturyzacji i optymalizacji działalności firm, trener rozwoju osobistego. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Łódzkiego. W 2007 roku uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych w Kolegium Zarządzania i Finansów SGH. Specjalizuje się w optymalizacji sytuacji ekonomiczno – finansowej firm, procesów zarządzania; systemów motywacyjnych, rozwoju osobistego i zawodowego.  Autor licznych publikacji.



Czym jest wypalenie zawodowe? Co zrobić, by nigdy nas nie dosięgło?
Wypalenie zawodowe jest pewnego rodzaju depresją, związaną z przepracowaniem. Pojawia się zazwyczaj wtedy, gdy pracownik staje w obliczu coraz większych wymagań, gdy coraz dłużej musi pozostawać w pracy. Z biegiem czasu przestaje go ona cieszyć, dawać satysfakcję, pojawia sie niechęć do wykonywanego zawodu. Gdy po krótkotrwałym odpoczynku przemęczenie nie mija, a przygnębienie i zniechęcenie przenoszą się także na prywatne życie, możemy mieć do czynienia z wypaleniem zawodowym. Chociaż nie ma jednego sposobu, by się przed nim ochronić, można skorzystać z wypracowania pewnych zachowań przy pomocy specjalisty, np. podczas warsztatów psychologicznych pod kątem samooceny, poczucia własnej wartości, a także pozytywnego podejścia do życia.
Karina Stasiak - certyfikowany specjalista terapii uzależnień, Kierownik Oddziału Leczenia Uzależnień w Klinice Psychiatrycznej i Terapii Uzależnień Wolmed w Dubiu. Praktyk – mistrz NLP. Od wielu lat pracuje z osobami uzależnionymi. Posiada certyfikat z zakresu EEG Biofeedback.
← powrót