Nie daj się! Zapisz się na kurs samoobrony

linia

24 października rozpoczną się zapisy do kolejnej edycji bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet ,,Nie daj się...”. Wolne miejsca czekają na 40 mieszkanek powiatu bełchatowskiego, które ukończyły 18 lat.

Naukowcy o drodze Polaków do wolności

linia

Prelekcje historyków z wiodących uczelni złożą się na ogólnopolską konferencję pt. „W 100-lecie bitwy pod Kostiuchnówką. Marszałek Józef Piłsudski - Droga do Niepodległej” w Bełchatowie, 27 i 28 X. Współorganizowanej przez starostwo inicjatywie patronuje Prezydent RP Andrzej Duda.

Ostrzeżenie dla hodowców świń

linia

- Hodowla świń w Polsce nigdy nie była tak zagrożona z powodów chorobowych, jak to ma miejsce obecnie – powiedział lek. wet. Henryk Wojciechowski, Powiatowy Lekarz Weterynarii, podczas konferencji prasowej w starostwie. - Afrykański pomór świń jest nieuleczalną, wysoce zakaźną chorobą wirusową świń domowych i dzików.

Jabłoniowy sad powstaje nad Rakówką

linia

2 tysiące drzewek, krzewów i sadzonek innych roślin, a wśród nich ławki, pergole i altanka  – tak przedstawia się teren w pobliżu os.Okrzei w Bełchatowie, gdzie powstanie jabłoniowy ogród. Z 317 tys. zł, które powiat przekaże w tym roku miastu na inwestycje ekologiczne, wsparcie na to zadanie wyniesie 220 tys. zł.

Starostwo zaprasza panie na kurs samoobrony

linia

7 listopada rozpocznie się druga edycja bezpłatnego szkolenia dla kobiet pod hasłem ,,Nie daj się...” Panie uczyć się będą samoobrony i zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W pierwszej edycji kursu certyfikat otrzymało 40 kobiet.

Druki do pobrania

Tagi:

Partnerzy

Instytucje