Walcz z depresją. Skorzystaj z bezpłatnej porady

linia

W trakcie „Tygodnia walki z depresją” (22-26.02) specjaliści będą udzielać porad. Już można zapisać się na bezpłatną wizytę. Akcję organizuje klinika Wolmed.  Starosta Waldemar Wyczachowski, objął akcję patronatem honorowym i wsparciem finansowym.

Pamięć o pułkowniku

linia

W czwartek, 11 lutego, przy pamiątkowej tablicy na terenie parafii przy ul Kođciusyki w Bechatowie odbyła się uroczystość z okazji rocznicy śmierci płka Ryszarda Kuklińskiego – oficera Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Przedstawiciele samorządów, instytucji i organizacji złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą pułkownika.

Odliczanie do matury

linia

„Poloneza czas zacząć!" - tymi słowami rozpoczynały się studniówki w szkołach ponadgimnazjalnych. Po pierwszym, ważnym balu w życiu przyszedł już czas na poważne decyzje. Do końca ubiegłego tygodnia (do 7.02) uczniowie musieli określić, jakie przedmioty będą zdawać na maturze.

Sprawy oświaty i pensji nauczycieli tematami sesji

linia

Ogólniak, działający w ZSP nr 4 w Bełchatowie, istnieje faktycznie tylko „na papierze”. Nabór prowadzony w ostatnich latach kończył się fiaskiem, brakowało uczniów. Radni Rady Powiatu podjęli uchwałę o zamiarze likwidacji szkoły, co uporządkuje sieć szkół.

Pomaszerują z szacunku dla historii

linia

14 lutego wyruszy XVI  Regionalny Marsz Powstańców Styczniowych, który co roku  upamiętnia historycznych bohaterów, popularyzuje lokalne miejsca pamięci narodowej i nowoczesny patriotyzm. Grupy zorganizowane mogą zgłaszać się do 10 lutego.

Drużyna w natarciu na poligonie

Młodzież z pierwszej i drugiej klasy tzw. „wojskowej” Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie uczestniczyła w obozie szkoleniowym „Glinnik 2013”. Szkoleniem młodzieży w trakcie trwania obozu zajmowali się instruktorzy z elitarnego 7 Dywizjonu Ułanów Lubelskich w Tomaszowie Mazowieckim.

Obóz szkoleniowy odbył się na terenie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Uczestnicy uzyskali certyfikaty potwierdzające udział w wojskowym obozie szkoleniowym. W trakcie obozu młodzież realizowała następujący program szkolenia wojskowego:

 1. Zapoznanie się z tradycjami 25 Brygady Kawalerii Powietrznej i 7 Dywizjonu Ulanów Lubelskich.
 2. Zapoznanie się z bazą szkoleniową oraz ze sprzętem będącym na wyposażeniu 25 BKP.
 3. Podstawowe elementy musztry indywidualnej, oddawanie honorów i składanie meldunków.
 4. Podstawowe elementy musztry zespołowej.
 5. Musztra indywidualna i zespołowa - ćwiczenia.
 6. Orientowanie się w terenie bez mapy i ocena odległości.
 7. Marsz według azymutu i mapy.
 8. Sposoby ewakuacji poszkodowanych z pola walki.
 9. Pokonywanie terenu różnymi sposobami.
 10. Opanowanie budynku – działania żołnierza.
 11. Drużyna w obronie i natarciu.
 12. Marsz ubezpieczony.
 13. Pokonywanie terenów leśnych.
 14. Ćwiczenia z desantowania się z helikoptera (atrapy na polu szkoleniowym).
 15. Spadochrony i ich rodzaje.
 16. Zjazdy na linie z ubezpieczeniem.
 17. Ćwiczenia strzeleckie na trenażerze Śnieżnik.
 18. Zapoznanie się teoretyczne i praktyczne z wozem bojowym piechoty Rosomak.

Ostatniego dnia zajęć uczestnicy obozu uczestniczyli w uroczystościach pożegnania żołnierzy XIII zmiany Polskich Sił Zadaniowych w Afganistanie. Organizatorem i koordynatorem obozu z ramienia szkoły był Janusz Góra, nauczyciel ZSP nr 3.

 


                                                                                  Krzysztof Borowski, Rzecznik prasowy

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie


Tagi:

Partnerzy

Instytucje