Niewidomi świętowali czterdzieste urodziny

linia

40-lecie powstania obchodziło bełchatowskie koło Polskiego Związku Niewidomych. Jubileusz był okazją do wyróżnienia „Przyjaciół niewidomych”, wśród których znalazł się także starosta Waldemar Wyczachowski, patron honorowy uroczystości. Starosta ufundował w prezencie tzw. czytaki

Podziękowali za naukę i odliczają godziny do matury

linia

Ponad osiemset uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez samorząd powiatu, przystąpi w tym roku do matury. 29 kwietnia odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego.

9-latkowie malowali Bełchatów zielonym kolorem

linia

Uczniowie 3 klas podstawówek z siedmiu szkół zmagali się w konkursie wiedzy ekologicznej, przyrodniczej i historycznej o Bełchatowie. Jednym z zadań było namalowanie miejsca do wypoczynku. Nagrody ufundowalo starostwo.

Radni powiatu przyjęli strategię do roku 2020

linia

Współpraca z przedsiębiorcami, tworzenie inkubatorów i stref ekonomicznych, kształcenie kadr dla odnawialnych źródeł energii – to zasadnicze kierunki działań zapisane w strategii dla powiatu. Podczas XVIII sesji radni zajęli się także m.in. pomocą dla osób niepełnosprawnych, spółkami powiatu i bezpieczeństwem sanitarnym.

Zachowali się bohatersko, zatrzymali pijanych kierowców

linia

Sześć osób, które nie pozwoliły kontynuować jazdy pijanym kierowcom, zostało uhonorowanych przez komendanta policji i starostę bełchatowskiego listami gratulacyjnymi. Bohaterowie opowiedzieli swoje historie podczas spotkania w starostwie.

Gastronomia - Bar "To i owo"

Nazwa BAR "TO I OWO"
Właściciel Wanda Bogdan-Bożyk
Adres ul. Dąbrowskiego 26e Bełchatów