Radni powiatu obradowali na sesji i uczcili Dzień Samorządu

linia

Na XXI sesji m.in. uporządkowano sieć publicznych szkół ponadgimnazjalnych w powiecie oraz zdecydowano o przekazaniu pieniędzy na zrobienie projektu inwestycji na ul. Kwiatowej. Z okazji samorządowego święta radni otrzymali podziękowania.

Historycy podsumowali badania na temat walki z komuną

linia

W bełchatowskim muzeum spotkali się historycy, by rozmawiać o podziemiu antykomunistycznym. Ogólnopolska konferencja naukowa odbyła się pod patronatem starosty Waldemara Wyczachowskiego.

Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodził jubileusz

linia

Bełchatowski Uniwersytet Trzeciego Wieku działa już 10 lat. Uroczystość z okazji jubileuszu odbyła się w auli Gigantów Mocy. Słuchacze odebrali gratulacje i pamiątkowe statuetki, wysłuchali koncertu Haliny Kunickiej.

Nagroda wojewody czeka na firmy

linia

Przedsiębiorcy z sukcesami, innowacjami i troską o środowisko, a nawet właściciele rodzinnych gospodarstw rolnych mogą walczyć o Nagrodę Gospodarczą Wojewody Łódzkiego. Wojewoda zaprosił do  kapituły konkursu Waldemara Wyczachowskiego, starostę bełchatowskiego oraz Andrzeja Ratajskiego, prezesa RIG

Znów zwiedzali powiat na rowerze

linia

Stu rowerzystów pojechało w drugim w tym roku powiatowym rajdzie rowerowym, zorganizowanym przez bełchatowskie starostwo i Załogę Rowerową „Zgrzyt”. Przejechali ponad 30 kilometrów po ścieżkach i bezdrożach naszego powiatu.

Gastronomia - Bar "To i owo"

Nazwa BAR "TO I OWO"
Właściciel Wanda Bogdan-Bożyk
Adres ul. Dąbrowskiego 26e Bełchatów