Piątek 29 marca 2024

I stół ma swoje święta

Konkurs na dekoracje wigilijnego stołu jest tradycją w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. W tegorocznym wzięło udział dziesięć dwuosobowych drużyn z klas kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz.
glowne stol
To wyjątkowy konkurs. Daje uczniom szansę na wykazanie się pomysłowością, zmysłem plastycznym i designerskim. Przygotowanie świątecznego stołu na konkurs to prawdziwe wyzwanie. Trudność polega na tym, że stół wigilijny ma swoją wyjątkowość i charakter, a nawet pewne stałe elementy. Jak zatem zaaranżować go, by był inny niż wszystkie, a jednak nie budził wątpliwości, że został przygotowany wyłącznie na Boże Narodzenie? Młodzież z ZSP 4 poradziła sobie z tym zadaniem wzorcowo. Perfekcyjnie dobrała bieliznę stołową, czyli obrusy i serwety, i elementy dekoracyjne, wykonując niektóre z nich samodzielnie. Komisja konkursowa brała pod uwagę ogólną estetykę dzieła. Werdykt jury był następujący:

I miejsce – Natalia Chmielewska i Weronika Siewiera z klasy 3g,
II miejsce – Natalia Bartkiewicz i Martyna Hibner z klasy 3g,
III miejsce – Natalia Dereszkiewicz i Oliwia Jaworska z klasy 2g.

Nagrody dla laureatów ufundowali Hotel SPORT i Rada Rodziców, wszystkich uczniów poczęstowano słodką niespodzianką. Przedsięwzięcie koordynowały Wiesława Konieczna, Beata Duralska, Aneta Rawicka.
Na podstawie
materiałów przesłanych przez