Wtorek 16 kwietnia 2024

Msza św. w ramach obchodów Dni Papieskich

W parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Kościuszki odbyła się uroczysta Msza Św. z okazji Dni Papieskich. Przed mszą złożono kwiaty przy pomniku Ojca Św. Jana Pawła II, a powiat reprezentowała Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i sekretarz powiatu Katarzyna Kleska.
główne1
Dokładnie 42 lata temu, 16 października 1978 roku kard. Karol Wojtyła został wybrany papieżem. W rocznicę tego wydarzenia obchodzony jest Dzień Papieża Jana Pawła II. Od 2012 roku św. Jan Paweł II jest Patronem Miasta Bełchatowa, a od 2003 roku honorowym obywatelem miasta.
W tym roku, w związku z sytuacją epidemiologiczną program Dni Papieskich został zmieniony. W ubiegłych latach organizowano szereg wydarzeń upamiętniających Papieża. W tym roku niestety przedszkolaki nie zawieszały serduszek przy pomniku Papieża Polaka, zabrakło wystaw, nie zorganizowano także kiermaszu kremówek. Odbyły się tylko uroczystości religijne.

Zespół ds. Promocji