Piątek 29 marca 2024

Eko-stroje i zabawki "made at home"

Akademia Przedszkolaka „Jabłuszko” i Szkoła Podstawowa nr 4 w Bełchatowie zorganizowały dla dzieci konkursy ekologiczne w niezwykłej, zdalnej formie, co ma związek z pozostawaniem milusińskich w domach. Więcej czasu i zapewne pomoc rodziców zaowocowały nietuzinkowymi pracami plastycznymi. Dzieła wykonane w domu, czyli made at home, zachwycają pomysłowością, estetyką i praktycznością. Bełchatowskie starostwo przekazało placówkom nagrody dla laureatów.
glowne
Akademia Przedszkolaka „Jabłuszko” zorganizowała zdalnie dwa konkursy plastyczne. Pierwszy z nich to „Eko zabawka”, drugi - „Ekologiczny, wystrzałowy strój karnawałowy”. Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków, aż 212 dzieci przysłało zdjęcia swoich dziel, wykonanych głównie z surowców wtórnych, resztek materiałow, zakrętek, ścinków tkanin i papieru. Autorkami najciekawszych zabawek są Antosia Kamińska i Ala Pawłowska, które zajęły ex equo pierwsze miejsce. Drugie miejsce przyznano Poli Ławskiej, a trzecie Erykowi Jankowskiemu. Za ekologiczne stroje na karnawał wyróżniono dzieci z grupy „Słoneczek” i  grupy „Świerszczyków”. Uczniowie z SP nr 4 wykonywali ekologiczme stworki. Swoje prace sfotografowalo dziesięcioro dzieci. Dla wszystkich starostwo ufundowało w nagrodę gry edukacyjne.
A.Zawodzińska
Zespół ds. Promocji