Czwartek 18 lipca 2019

Aktualności

Dobra zabawa i poznanie regionu łódzkiego od wyjątkowej strony to propozycja wydarzenia kulturalnego, który odbędzie się 7 września w trzech miejscach: Łęczycy, Sieradzu i Rawie Mazowieckiej. O co dokładnie chodzi? Z okazji jubileuszu 100-lecia istnienia województwa łódzkiego zorganizowany zostanie Mixer Regionalny Łódzkie 2019

18-07-2019

Kiermasz w MiPBP

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie zaprasza na Kiermasz książek przeczytanych, który odbędzie się 26 lipca br. w godz. 10-18 w Filii nr 1 (ul. Rynek Grocholski 18)
„Budowa systemu informacji przestrzennej wspierającego świadczenie e-usług przez powiaty z terenu województwa łódzkiego” - tak brzmi nazwa projektu realizowanego przez powiat bełchatowski.
Przedstawiamy wyniki rekrutacji do szkół średnich prowadzonych przez samorząd powiatu bełchatowskiego.
Jedynie 38 % uprawnionych Polek zgłasza się na kontrolne badania mammograficzne. Co roku rak piersi odbiera życie kilkunastu tysiącom z nich – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore. Dlatego tak ważne są badania profilaktyczne.Jedynie 38 % uprawnionych Polek zgłasza się na kontrolne badania mammograficzne. Co roku rak piersi odbiera życie kilkunastu tysiącom z nich – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore. Dlatego tak ważne są badania profilaktyczne.
16-07-2019

Most z nagrobków

Remont ulicy Cegielnianej doprowadził do odkrycia historycznych obiektów. Do wzmocnienia mostu użyto macew, pochodzących z żydowskiego cmentarza.

Szczepienia profilaktyczne, badania pod kątem wykrywania chorób nowotworowych, warsztaty żywieniowe z dietetykiem czy konsultacje z fizjoterapeutą – to przykłady działań służące budowaniu postaw prozdrowotnych, które swoim pracownikom zaoferowali laureaci I edycji konkursu „PracoDawca Zdrowia”. Ministerstwo Zdrowia zaprasza do II edycji tego programu.
W najbliższy weekend 21 lipca w Bełchatowie zorganizowany zostanie LOTTO Triathlon Energy. Patronat nad wydarzeniem objęła Dorota Pędziwiatr starosta bełchatowski.
15-07-2019

WYNIKI i co dalej

Dnia 16 lipca 2019 r. do godz. 12.00 zostaną opublikowane w szkołach listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do poszczególnych oddziałów. Jednocześnie rozpocznie się proces potwierdzania woli przyjęcia do szkoły, który potrwa do 24 lipca do godz 12:00.
Dla uczczenia 100 rocznicy powołania polskiej Policji Państwowej w Bełchatowie odbyły się międzypowiatowe obchody Święta Policji. Prócz części oficjalnej zorganizowano także profilaktyczny rodzinny piknik. Patronat nad wydarzeniem objęła m.in. Dorota Pędziwiatr starosta bełchatowski.