Środa 16 stycznia 2019

Aktualności

Blisko czterystu wykonawców wzięło udział w XVIII Regionalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Przesłuchania odbyły się w grudniu, natomiast w niedzielę, 13 stycznia, przed publicznością w Bełchatowie wystąpili laureaci.
14-01-2019

Zimowe ferie z PCS

Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie przygotowało specjalną ofertę dla dzieci na zimowe ferie. Można wybrac jeden z dwóch turnusów. W każdym z nich dzieci będą spędzać w obiektach Centrum 4 godziny dziennie i brać udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, animowanych przez instruktora. Minimalny wiek uczestników wynosi 7 lat. Ważne jest, by dzieci potrafiły samodzielnie m.in. przebrać się, wysuszyć włosy po wyjściu z pływalni, porządkować swoje rzeczy. Zapisy i wpłaty od 21 stycznia. Więcej informacji i regulamin tutaj.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie już po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie kolory świata”, organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie wspólnie z rodzicami i wychowawcami szyją szmaciane laleczki, które następnie sprzedadzą na kiermaszu podczas II Integracyjno-Noworocznego Koncertu Kolęd i Pastorałek 16 stycznia.
Starostwo Powiatowe w  Bełchatowie informuje, iż powiat bełchatowski został zakwalifikowany do uczestnictwa w „Programie wyrównywania różnic między regionami III”, organizowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Program zawiera kilka obszarów, w których można starać się o pieniądze na konkretne zadania. Termin składania dokumentów w bełchatowskim starostwie upływa 8 lutego.
W roku 2019 kontynuowana jest nieodpłatna pomoc prawna dla mieszkańców, którą na terenie powiatu organizuje starosta. Radcy dyżurują w czterech punktach. Czterogodzinne dyżury odbywają się w dni powszednie. Mieszkańcy mogą telefonicznie umawiać się z nimi na termin osobistego spotkania. Poszerzył się również krąg osób uprawnionych do korzystania z bezpłatnej pomocy.
W budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Targowej w Bełchatowie wykonano w ostatnich miesiącach wiele prac remontowo-budowlanych, które kosztowały 550 tys. zł. Pracownicy i podopieczni najbardziej cieszą się z nowej windy i podjazdu.
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz redakcja miesięcznika "Strażak" zapraszają strażaków ochotników do udziału w III edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepsze inicjatywy dla społeczności lokalnych z udziałem OSP i samorządów FLORIANY 2019.
Ponad półtora miliona złotych dla gmin, ponad milion na inwestycje w jednostkach powiatowych i 700 tysięcy na edukację ekologiczną, a także prozdrowotne programy dla mieszkańców zaplanowała Rada Powiatu w Bełchatowie w tegorocznym budżecie, a konkretnie w jego tzw. ekologicznej części. Wszystkie zadania zrealizowane za „zielone pieniądze” będą służyć poprawie stanu środowiska.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie ze smutkiem poinformował o śmierci pana Andrzeja Sokołowskiego, wieloletniego nauczyciela historii - od kilkunastu lat emerytowanego, propagatora ruchu antykomunistycznego, popularyzatora idei „Solidarnościowych”. Jak wspomina Piotr Mielczarek, dyrektor szkoły, a także były uczeń śp. Andrzeja Sokołowskiego, tej charyzmatycznej postaci szkoła zawdzięcza m.in. nadanie jej w 1989 roku imienia gen bryg. Ludwika Czyżewskiego. Andrzej Sokołowski przeżył 75 lat. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 10 stycznia o godz. 14.30 na cmentarzu pw. św. Anny przy ul. Lodowej 78 w Łodzi.