Niedziela 09 sierpnia 2020

Aktualności

Tegoroczne obchody święta Wojska Polskiego zbiegną się ze stuleciem Bitwy Warszawskiej. Jest to wyjątkowa rocznica, którą należy odpowiednio uczcić. Uroczystości zaplanowane są na 15 sierpnia.
Przedsiębiorcy z  Powiatu Bełchatowskiego uczestniczyli w bezpłatnym spotkaniu podczas którego poznali m.in. ofertę dotacji, pożyczek, bonów rozwojowych, funduszy UE dla przedsiębiorców z województwa łódzkiego, którą przestawili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi. Każdy uczestnik otrzymał materiały, które były prezentowane podczas wydarzenia.  Spotkanie odbyło się w Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie w ramach "Wakacyjnych spotkań dla przedsiębiorców".
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie w powiecie bełchatowski przedstawia sytuację epidemiologiczną związaną w koronawirusem SARS CoV-2 wywołującym zachorowania na COVID – 19. Poniżej przedstawiamy dane na dzień 06.08.2020.
Fotografia Alicji Przybyszowskiej od 07.08.2020 zagości w Galerii Fotografii „Na Piętrze” w PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów.
Alicja Przybyszowska, polska artystka fotograf, uhonorowana tytułami Artiste FIAP oraz Excellence FIAP. Członkini i Artystka Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców (AFRP). Członek Kapituły Fotoklubu RP. Członkini Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego.
04-08-2020

Łączy nas kolej

We wtorek 4 sierpnia 2020 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego  w Piotrkowie Tryb.  został podpisany List Intencyjny w sprawie budowy nowej linii kolejowej Wieluń - Bełchatów - Piotrków Tryb. - Łódź Kaliska prowadzącej przez Srock, Tuszyn, Rzgów w ramach Programu Kolej Plus.

Bełchatowianie oddali hołd walczącym w Powstaniu Warszawskim. Jak co roku, dokładnie o godz. 17:00 w mieście zawyły syreny, a mieszkańcy zatrzymali się na chwilę, by w zadumie uczcić bohaterów 1944 roku. Następnie złożono także kwiaty pod Pomnikiem Bełchatowian przy kościele farnym. Władze Powiatu Bełchatowskiego reprezentował Członek Zarządu Marek Jasiński.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie w powiecie bełchatowski przedstawia sytuację epidemiologiczną związana w koronawirusem SARS CoV-2 wywołującym zachorowania na COVID – 19. Poniżej przedstawiamy dane na dzień 30.07.2020
31-07-2020

Święto Policji

W Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie zorganizowano dzisiaj uroczystość z okazji Dnia Policji. Ze względu na panująca pandemię, uroczystość była skromniejsza niż dotychczas i w mocno okrojonym składzie. Powiat reprezentował wicestarosta Jacek Bakalarczyk.
Uwaga ważny komunikat. W najbliższą sobotę 8 sierpnia w miejscowości Mazury od godzin rannych będą trwały roboty drogowe, które spowodują utrudnienia w ruchu. Odcinek tej drogi będzie nieprzejezdny.