Poniedziałek 20 maja 2019

Aktualności

"Wędkarstwo bez barier nad wodą" to organizowane po raz piąty wydarzenie propagujące atrakcyjne miejsca do połowu ryb i wypoczynku na świeżym powietrzu w naszym regionie.
VI edycja biegu „Gminna Zadyszka” już za nami. Tegoroczna impreza na linię startu przyciągnęła aż 200 amatorów biegania. Tradycyjnie „Zadyszkę” rozpoczął bieg krasnali na dystansie 100 metrów. Organizatorzy przygotowali uczestnictwo w trzech kategoriach biegowych.  Honorowym Patronatem objęła to wydarzenie Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
14 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie odbył się I Powiatowy Konkurs Ekologiczno – Turystyczny dla uczniów klas VII – VIII. Fundatorem nagród było bełchatowskie starostwo.
9 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny „PITAGORAS” dla uczniów klas IV-VIII. Przedsięwzięcie objęła honorowym patronatem Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski.
14 maja 2019 r. w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie jubileusz 40-lecia  powstania obchodził Klub Emerytów "Barwy jesieni". Przedsięwzięcie objęła honorowym patronatem Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski.
Od 15 maja 2019 r. Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej j im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie przy ul. Kościuszki 9 będzie można oglądać wystawę pt. „Książka z autografem”.
Zapraszamy na cykl warsztatów poświęcony tematom związanym z rozwojem osobistym, poprawą zdrowia psychicznego czy szeroko rozumianego własnego rozwoju.
W sobotę 11.05.2019 r. na placu Narutowicza miała miejsce ogólnopolska akcja zbiórki krwi, pod nazwą MOTOSERCE. Akcja ta miała swój debiut w Bełchatowie, a zorganizowali ją i prowadzili członkowie klubu motocyklowego "Sons Of North" Bełchatów przy wsparciu swoich przyjaciół z klubu z Warszawy. Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Bełchatowskiego P. Doroty Pędziwiatr.
W dniu 31.05.2019 r. na scenie przy Gigantach Mocy w Bełchatowie odbędą się coroczne obchody „Powiatowego Dnia Ziemi 2019”.
Wojewódzki Turniej Szachowy z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maj rozegrany został w dniu 11.05.2019r. w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełchatowie. Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Bełchatowskiego.