Poniedziałek 09 grudnia 2019

Aktualności

Stypendium Starosty Bełchatowskiego może otrzymać student studiów I i II stopnia lub jednolitych magisterskich uczelni (publicznej lub niepublicznej), uczący się w systemie stacjonarnym lub zaocznym. Jego miejscem zameldowania musi być powiat bełchatowski. Student nie może mieć ukończonych 26 lat w dniu składania wniosku. Dokumenty należy złożyć w starostwie do 31 października.
Mieszkańcy Gminy Bełchatów po 50 roku życia mogą wziąć udział w bezpłatnym kursie języka angielskiego. Wystarczy się zapisać.

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2019/2020
Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.
Ponad 11 tys. sadzonek trafiło do mieszkańców powiatu bełchatowskiego. Wszystko za sprawą kolejnej, bo X jubileuszowej akcji „Drzewko za makulaturę”. Akcja, jak co roku polegała na wymianie makulatury na sadzonki drzew i krzewów.

Na ponad dwie godziny zawitał do Bełchatowa wyjątkowy camper, którym przyjechali pracownicy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a wraz z nimi możliwość otrzymania pieniędzy na szkolenia. W tym niedługim czasie zgłosiło się trzydzieści osób, które złożyły wnioski o łącznej wartości ponad 350 tys. zł.
W gościnnych wnętrzach Muzeum Regionalnego w Bełchatowie odbyła się V edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Region w kulturze” pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr. Na konferencji zaprezentowano wyniki prac polskich naukowców i pracowników instytucji kultury.
O współpracy i przyszłości powiatów bełchatowskiego i landu Berchtesgaden, rozmawiała Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski podczas wizyty w Niemczech. Gościnę dla polskiej delegacji przygotował samorząd powiatu BGL, któremu przewodniczy starosta Georg Grabner.
03-10-2019

Konkursy w MiPBP

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie zaprasza młodzież do wzięcia udziału w następujących konkursach...
Harmonogram zajęć dodatkowych w I półroczu roku szkolnego 2019/2020 w ramach projektu pn.: „Zawodowo Damy Radę! Wsparcie zawodowe niepełnosprawnych uczniów SOSW w Bełchatowie” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020
Rusza projekt „Mega szóstka - rozwijanie indywidualnego podejścia do ucznia niepełnosprawnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Bełchatowie” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.