Poniedziałek 17 czerwca 2019

11-04-2019

W ilości siła

W bełchatowskim Urzędzie Miasta odbyło się dziś spotkanie kilkunastu samorządów województwa łódzkiego, sygnatariuszy porozumienia o współpracy partnerskiej samorządów z terenu obszaru funkcjonalnego zagłębia górniczo-energetycznego Bełchatów – Szczerców – Złoczew. Powiat bełchatowski reprezentowali członkowie Zarządu – Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, Jacek Bakalarczyk, wicestarosta bełchatowski oraz Marek Jasiński, etatowy członek zarządu.
Kolejna porcja pomocy dla Polaków mieszkających w Rejonie Solecznickim na Litwie dotarła na miejsce. Pod koniec ubiegłego roku firma Elmen z Rogowca przekazała dwa tysiące złotych, za które zakupiono różnego rodzaju artykuły chemiczne. W pomoc włączyła się także Fundacja Przyjazna Planeta z Radomska. Dary odebrał w zeszłym tygodniu Zdzisław Palewicz, mer Rejonu Solecznickiego, który był gościem IV Forum Gospodarczego.
W roku szkolnym 2012/13 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie powstała idea ogólnopolskiego konkursu „Od ignoranta do eleganta”. Miał on za zadanie propagować zasady poprawnego zachowania w różnych sytuacjach życiowych. Uczestnicy konkursu nadsyłali kilkuminutowe etiudy filmowe, spośród których w procesie eliminacji wybierano filmy do finału konkursu. Finałowa gala była połączona z pokazem etiud, ogłoszeniem oficjalnych wyników oraz wręczeniem nagród, w tym również Nagrody Publiczności, którą przyznawali widzowie, zgromadzeni w auli kleszczowskiego SOLPARKU.
Kiermasz nasion, sadzonek, mebli ogrodowych, poradników branżowych, a ponadto występy na estradzie, konkursy z nagrodami i prezentacje rękodzieła ludowego będą miały miejsce 14 kwietnia w Bratoszewicach podczas targów ogrodniczych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Uwaga rowerzyści! Przez dwa dni w maju oraz sześć dni w lipcu zamknięta będzie część powiatowego szlaku rowerowego Bełchatów – Wawrzkowizna – Słok – Góra Kamieńsk, na odcinku prowadzącym wzdłuż lewej grobli zbiornika Słok. Powodem zamknięcia części trasy będą zawody wędkarskie, organizowane przez Polski Związek Wędkarski, okręg w Piotrkowie Trybunalskim. Powiatowy Zarząd Dróg zaleca objazd.
W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom i chroni środowisko” dla szkół podstawowych, III klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bełchatowskiego.
09-04-2019

Przegląd dróg

350 kilometrów dróg powiatowych znajduje się na terenie naszego powiatu. Wczoraj z ich stanem zapoznali się członkowie Zarządu Powiatu, Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski oraz Jacek Bakalarczyk, wicestarosta bełchatowski. Poszczególne odcinki dróg oraz bazy Powiatowego Zarządu Dróg pokazał Jerzy Michalak, dyrektor PZD w Bełchatowie.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Domiechowicach poznawali tajniki wielu dziedzin nauki w łódzkim Centrum Nauki „Experymentarium”. Ekologiczny wyjazd zorganizował Wydział Ochrony Środowiska w bełchatowskim starostwie.
F.H.U. DIAMENT Karolina Bartczak – hurtownia pokryć dachowych w Bełchatowie, PERFECT SMILE Anna Ostrowska-Goździewicz – przychodnia stomatologiczna oraz FPH „CHRUPEX" S.C. Aldona, Grzegorz Łyga to tegoroczni laureaci konkursu „Firma na medal”, organizowanego przez bełchatowskie starostwo. Wyniki rywalizacji zostały ogłoszone podczas IV Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego. Nagrodę specjalną otrzymała Rolniczo-Pracownicza Spółdzielnia Mleczarska ze Szczercowa. Statuetką „Bełchatowskie skrzydła” został uhonorowany przez RIG Tadeusz Markiewicz.
W kościele Miłosierdzia Bożego na os. Binków odbyły się uroczystości poświęcone rocznicy Zbrodni Katyńskiej, organizowane przez Starostwo Powiatowe, Związek Strzelecki „Strzelec” oraz parafię. Hołd ofiarom Zbrodni katyńskiej oddali samorządowcy, delegacje ze szkół i jednostek oraz mieszkańcy. Władze powiatowe reprezentowała Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, Jacek Bakalarczyk, wicestarosta bełchatowski oraz Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu.