Piątek 23 sierpnia 2019

Aktualności

Coroczne ćwiczenia zgrywające służb ratowniczych powiatu miały miejsce na terenie zakładu Sempertans w Rogowcu. Pozorowany pożar jednej z hal, w którym ucierpieli pracownicy, wymagał mobilizacji kilkunastu jednostek straży pożarnej. Akcję obserwował Powiatowy Sztab Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczy starosta Dorota Pędziwiatr.
O zasadach bezpiecznego przebywania nad wodą i rekreacji w wodzie mówiono wiele w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie podczas akcji poświęconej bezpiecznym wakacjom. Przekazywanej wiedzy towarzyszyły pokazy sprzętu ratowniczego i udzielania pierwszej pomocy.

Ze smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszej koleżanki, Małgorzaty Magnuckiej z Wydziału Inwestycji i Strategii w bełchatowskim starostwie. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek, 1 lipca o godz. 15.30 w kościele w Grocholicach, a następnie na cmentarzu przy ul. Tylnej.
W piątek, 28 czerwca,  w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie odbędzie się akcja pn. „Bezpieczne wakacje 2019”. We współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Pływania, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie oraz Komendą Powiatową Policji w Bełchatowie zaprezentujemy gotowość służb ratowniczych do niesienia pomocy w trakcie wakacji, szczególnie na obszarach wodnych. Akcji tej będą towarzyszyć obchody Dnia Ratownika Wodnego i  profilaktyka bezpieczeństwa nad wodą.
Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, zaprasza organizacje pozarządowe, działające na terenie naszego powiatu do udziału w pikniku stowarzyszeń. Wydarzenie planowane jest 24 sierpnia. To okazja dla społeczników, by przybliżyć mieszkańcom swoją działalność, jak też między sobą wymienić informacje czy doświadczenia.
Na stadionie ZKS "Włókniarz" w Zelowie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze miasta i gminy Zelów. W zawodach udział wzięło 13 seniorskich drużyn z jednostek OSP, trzy młodzieżowe drużyny pożarnicze chłopców oraz jedna drużyna żeńska. Druhowie i druhny zmierzyli się w sztafecie sprawnościowej i bojówce strażackiej.
25-06-2019

Wakacje rowerowo

„Rajd Rowerowy dla Pań” już 6 lipca. Trasa będzie liczyć 25 km.
24-06-2019

Wakacje z PCS

Rozpoczęły się wakacje w Powiatowym Centrum Sportu. Korzysta z nich 106 dzieci. Przygotowano dla nich moc atrakcji.
W Łękawie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze struktur gminnych OSP z powiatu bełchatowskiego. W zawodach udział wzięło 8 drużyn męskich, 4 kobiece, 6 drużyn MDP chłopców i dwie drużyny MDP dziewcząt.
21-06-2019

W rodzinie siła

Festyn rodzinny w zelowskiej parafii stał się popularną rodzinną imprezą w plenerze. W tym roku odbył się pod honorowym patronatem Doroty Pędziwiatr starosty bełchatowskiego.