Piątek 29 marca 2024

100 Lat Policji

W niedzielę 14 lipca na placu Narutowicza w Bełchatowie, zorganizowana zostanie uroczystość z okazji 100 rocznicy powołania polskiej Policji Państwowej. Prócz części oficjalnej zorganizowany zostanie także profilaktyczny rodzinny piknik. Patronat nad wydarzeniem objęła m.in. Dorota Pędziwiatr starosta bełchatowski.
główne
Dla uczczenia 100 rocznicy w Bełchatowie odbędą się międzypowiatowe obchody Święta Policji. Wezmą w nich udział policjanci z pięciu powiatów garnizonu łódzkiego. Oprócz bełchatowskich funkcjonariuszy będą policjanci z powiatu piotrkowskiego, pajęczańskiego, radomszczańskiego         i wieluńskiego. Uroczysty apel poprzedzi Msza Św. o godz. 12:00 w kościele przy ul. Kościuszki. Dalsza część uroczystości zorganizowana zostanie na placu Narutowicza. Tam też odbędzie się profilaktyczny rodzinny piknik, a w nim atrakcje dla najmłodszych, zabawy z animatorem, malowanie buzi, pokaz policyjnego sprzętu itp.
W związku z obchodami bełchatowska policja organizujemy zbiórkę krwi, która odbędzie się pod hasłem ,,100 litrów krwi na 100. rocznicę”. Chętni w dniach 15 -19 lipca mogą podzielić się życiodajnym płynem. Punkt poboru krwi na ten cel został wyznaczony w bełchatowskim Centrum Medycznym przy ulicy Edwardów 3a, w dniach w godzinach 8.00-10.30.

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji