• Informujemy, że w związku z remontem sieci teleinformatycznej oraz remontem pomieszczeń Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru, Referat ds. Ewidencji gruntów i budynków od 22 czerwca 2017 r. zostaje przeniesiony na I piętro w budynku głównym starostwa . Zadania realizowane przez Referat, a obejmujące w szczególności aktualizację i udzielanie informacji z ewidencji gruntów i budynków , w tym wydawanie wypisów i wyrysów odbywać się będzie w pokoju nr 100. ∗
Piątek 28 lipca 2017

100-lecie OSP w Wadlewie

W tym roku obchody Powiatowego Dnia Strażaka w Wadlewie połączone były ze 100-leciem miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Obchody rozpoczęły się o godz. 11:30 zbiórką pododdziałów, które przeszły do kościoła w Wadlewie. Tam w kościele pw. Św. Floriana odprawiona została msza św. w intencji strażaków. Po jej zakończeniu, pododdziały przemaszerowały na główne miejsce uroczystości. Te rozpoczęły się okolicznościowym wciągnięciem na maszt polskiej flagi i odśpiewaniem hymnu narodowego. Na uroczystościach pojawili się goście honorowi, wśród których znalazły się m. in. poczty sztandarowe dwudziestu jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z naszego regionu. A także władze jednostek samorządowych oraz mieszkańcy gminy i powiatu. O godz. 13.30 rozpoczął się uroczysty apel z okazji Powiatowego Dnia Strażaka i Jubileuszu 100-lecia OSP w Wadlewie.

Waldemar Wyczachowski reprezentujący powiat bełchatowski podkreślił, ze praca strażaków nie kończy się na działaniach ratowniczo-gaśniczych to także na czynnej służbie na rzecz poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Ochotników strażaków cechuje ofiarność i męstwo w ratowaniu zagrożonego ludzkiego życia i wszelkiego mienia. Nie dziwi wiec fakt, że ta grupa zawodowa cieszy się niezmiennie wysokim i stabilnym zaufaniem społecznym.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości odbył się piknik i zabawa taneczna.

--------------------------------------------------------------
Zespół ds. Promocji