Sobota 20 kwietnia 2024

100-lecie urodzin Jana Pawła II

18 maja 1920 r. urodził się Św. Jan Paweł II, Orędownik Pokoju, największy z Polaków,  który zmienił oblicze Polski, świata i Kościoła. Nazywał się Karol Wojtyła. Dla przyjaciół Lolek.
główne
W Bełchatowie, gdzie Jan Paweł II jest Patronem i Honorowym Obywatelem miasta odbyła się Msza św. po której władze miasta i powiatu złożyli kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II przy ul. Kościuszki.  Powiat Bełchatowski reprezentowała Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski oraz członek Zarządu Marek Jasińki.

Epidemia koronawirusa spowodowała, że chociażby Światowe Dni Pamięci św. Jana Pawła II zaplanowane w Wadowicach zostały odwołane. Rodzinne Miasto Ojca św. jak i wiele innych w całej Polsce musiało zrezygnować z uroczystych form świętowania, na rzecz alternatywnych programów obchodów od mszy św. począwszy, a na Ogólnopolskim Wirtualnym koncercie Chórów Politechnik, skończywszy.

Zespół ds. Promocji