Wtorek 23 kwietnia 2024

kurso1
Co powiecie na udział w akcji promującej Powiat Bełchatowski pn. "Świętuj z Babcią i Dziadkiem”? Do udziału w akcji zaprasza Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
plakat_kgw_IV_edycja_siec1
W związku z organizowaną przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej IV edycją Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP, zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu bełchatowskiego do udziału w konkursie.
Bełchatów_page-00011-1
Pracownicy mobilnej pracowni mammograficznej będą oczekiwać na Panie w Bełchatowie 2 lutego w godzinach od 8.30 do 15.00 przy markecie Kaufland, ul. św. Faustyny Kowalskiej 2.
Slajder_AK_R
Informujemy, że do 31 stycznia br., na terenie całego kraju Główny Urząd Statystyczny prowadzi Badanie Koniunktury w Gospodarstwach Rolnych (AK-R).

sosw koncert-1525-2
Po raz kolejny Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Bełchatowie zorganizował Integracyjno-Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek pod patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr. W środę, 17 stycznia, w Miejskim Centrum Kultury PGE Giganty Mocy odbyła się V już edycja tej imprezy, w ramach której została zorganizowana charytatywna zbiórka, która zasili konto Stowarzyszenia UNICEF Polska.
modna gospodyni1
Zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa łódzkiego do wzięcia udziału w dwuetapowym konkursie modowym pn. „Modna gospodyni pięknym życie czyni. Inspiracje dziedzictwem kulturowym województwa łódzkiego”. Konkurs odbędzie się w lutym oraz marcu 2024 r. na terenie Łowicza, Rozprzy, Sieradza, Skierniewic (eliminacje lokalne) oraz Łodzi (finał).
IMG_5557 (Copy)
Ruszyły zapisy na XXIV Regionalny Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych z 1863 r. organizowany przez Regionalne Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „ERSKA” w Bełchatowie. Wydarzenie patronatem honorowym objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
IMG_20240113_130032
Za nami kolejne przedsięwzięcie dotyczące działań na rzecz procesu sprawiedliwej transformacji - w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury odbyły się warsztaty dla kobiet „Kobiece opowieści. Wizje przyszłości Bełchatowa”, na które zaprosili Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr wraz z Stowarzyszeniem Tak dla Bełchatowa i Związkiem Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć.
studniówka kochanek-0937-1
To będzie niezapomniana noc i najważniejszy w życiu bal dla maturzystów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie.
punkt kor1
Powiat Bełchatowski gościł dzisiaj Oleha Beizyka – radnego Dobrosynsko-Magierowskiej Rady Wiejskiej Rejonu Lwowskiego.