• Informujemy, że w związku z remontem sieci teleinformatycznej oraz remontem pomieszczeń Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru, Referat ds. Ewidencji gruntów i budynków od 22 czerwca 2017 r. zostaje przeniesiony na I piętro w budynku głównym starostwa . Zadania realizowane przez Referat, a obejmujące w szczególności aktualizację i udzielanie informacji z ewidencji gruntów i budynków , w tym wydawanie wypisów i wyrysów odbywać się będzie w pokoju nr 100. ∗
Sobota 24 czerwca 2017

11,5 milionów zł do wzięcia z „pośredniaka”

Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie przyjmuje już wnioski na staże, prace interwencyjne czy dofinansowanie rozpoczęcia własnej działalności. Te pieniądze pomagają zmniejszać bezrobocie.
Największym zainteresowaniem pracodawców cieszą się staże i dlatego na tę formę wsparcia PUP przeznaczył największe środki, planując zorganizowanie 463 staży. Z jednego z nich korzysta Aneta Oziembłowska  (26 l.), studentka 3 roku inżynierii środowiska na Politechnice Częstochowskiej. Doświadczenie w prowadzeniu biura zdobywa w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Bełchatowie.

- Dziś to mój drugi dzień pracy. Podczas pierwszego bardzo się stresowałam, czy podołam wszystkim zadaniom. Nie było jednak źle, a nawet byłam bardzo miło zaskoczona przyjazną atmosferą i życzliwością pracowników w budynku, gdzie mieści się siedziba RIG –dodaje pani Aneta, która zgodnie z przewidzianym dla niej programem stażu, zdobywa doświadczenie zawodowe od 15 marca.

Pracodawcy zainteresowani zorganizowaniem u siebie stażu, mogą jeszcze składać dokumenty od 3 do 14 kwietnia br. To już trzecia i jednocześnie ostatnia, zaplanowana przez PUP transza naboru wniosków na staże.

Do wyczerpania limitu środków przyjmowane są wnioski m.in. na prace interwencyjne (refundacja części kosztów wynagrodzenia za zatrudnienie skierowanego bezrobotnego w wysokości 830 zł + FUS przez okres 6 m-cy); dofinansowanie części kosztów wynagrodzenia za zatrudnienie skierowanego bezrobotnego, który ukończył 50 rok życia (refundacja w wysokości 1.000 zł przez rok) czy dofinansowanie części kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody i składki na ubezpieczenie społeczne za zatrudnionych bezrobotnych do 30 r.ż. (refundacja 1.900 zł + FUS przez rok).

Pracodawcy zainteresowani utworzeniem stanowiska pracy, mogą wnioskować o refundację kosztów jego wyposażenia lub doposażenia w wysokości do 23 tys. zł, składając wnioski od 1 do 15 dnia każdego miesiąca – do wyczerpania środków. Ponadto od 1 do 15 dnia każdego miesiąca przyjmowane są wnioski bezrobotnych dotyczące podjęcia się własnej działalności gospodarczej. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 23 tys. zł. Szczegółowe informacje nt. wszystkich oferowanych przez PUP Bełchatów form wsparcia znajdują się na stronie internetowej urzędu: www.pupbelchatow.pl
S.Kosędka (PUP)
A.Zawodzińska (Starostwo Powiatowe)