Środa 16 stycznia 2019

Aktualności

Barwnym ulicznym widowiskiem zapisze się w historii Bełchatowa tegoroczny Orszak Trzech Króli, który 6 stycznia przeszedł przez miasto. Tą pamiątką o wydarzeniach sprzed ponad 2 tysięcy lat wierni dali świadectwo swojej wiary i szacunku dla tradycji. Samorząd powiatu bełchatowskiego pomógł w organizacji przedsięwzięcia fundując obsługę nagłośnieniową orszaku.
Pięćdziesięciu wykonawców rywalizowało w I Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda", który zorganizowali Gminny Ośrodek Kultury w Klukach oraz Stowarzyszenie Zespół Wokalny Biedroneczki. Przesłuchania uczestników odbyły się w połowie grudnia, zaś w niedzielę, 6 stycznia, ogłoszono wyniki. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym starosty Doroty Pędziwiatr.
Jeżeli chcesz zrealizować w 2019 roku polsko-litewski projekt młodzieżowy, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza do składania wniosków na ww. cel. W ramach tego zadania można realizować projekty takie jak wymiany młodzieżowe, szkolenia, seminaria, wizyty studyjne, spotkania, konferencję lub projekty informacyjne.
Zespół Ale Babki z Drużbic brał udział w warsztatach rękodzieła z wykorzystaniem skrawków drzewa osikowego. Wyjazd grupy i udział w ekologicznych zajęciach wsparł samorząd powiatu.
Nie wiesz co zrobić z żywą choinką po świętach? Świetnie się składa. Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Bełchatowie prowadzi poświąteczną akcję pt. "PSYgarniemy choinkę".
W niedzielę, 13 stycznia zapraszamy na koncert laureatów Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Boże Narodzenie 2018, który odbędzie się w kościele na os. Binków w Bełchatowie. Wydarzenie będzie mieć już 18. edycję. Patronuje mu starosta Dorota Pędziwiatr. Koncert rozpocznie się o godz. 18. Wstęp wolny.
10 stycznia (czwartek) na terenie Wojewódzkiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych ŁODR w Bratoszewicach odbędzie się pierwsza aukcja jałówek hodowlanych organizowana przez Łódzki Związek Hodowców Bydła.
Warto chwalić się swoimi sukcesami i dlatego zapraszam do udziału w konkursie „Firma na medal” - tak starosta Dorota Pędziwiatr zwróciła się do przedsiębiorców za pośrednictwem lokalnych redakcji zachęcając podmioty gospodarcze do uczestnictwa w rywalizacji, ale przede wszystkim do pokazania się szerszemu odbiorcy. Nowością w przedsięwzięciu jest dodanie do konkursowych kategorii firm rodzinnych. Firmy już mogą się zgłaszać. Termin upływa 15 lutego.
Po raz siódmy przemaszeruje przez Bełchatów Orszak Trzech Króli. Wydarzeniu patronuje starosta Dorota Pędziwiatr. Motywem przewodnim wydarzenia będą refleksje nad słowami papieża Jana Pawła II z jego pierwszej polskiej pielgrzymki.
W dniu 3 grudnia 2018 r. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie ogłosił upadłość Energetycznego Centrum S.A.