Czwartek 21 marca 2019

Aktualności

Już niecały miesiąc dzieli nas od IV Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego. Dziś Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski oraz Andrzej Ratajski, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Bełchatowie na konferencji prasowej zaprosili przedsiębiorców i mieszkańców do udziału w tym wydarzeniu.
Wszystkie panie przyjmują dziś kwiaty i życzenia z okazji Dnia Kobiet. Dla symbolicznego uczczenia święta wicestarosta Jacek Bakalarczyk i Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie wręczyli tulipany mieszankom powiatu, które załatwiały sprawy w starostwie. Uśmiechnięte panie dziękując za życzenia przyznały jednogłośnie, że Dzień Kobiet jest bardzo miłym świętem, na które warto czekać i które  warto celebrować.
W sobotę, 9 marca, w gminnej hali sportowej w Drużbicach odbędzie się koncert charytatywny dla Adasia Maślanki, chorego na bardzo złośliwy i niebezpieczny nowotwór płuc, którego leczenie jest bardzo kosztowne. Organizatorzy, w tym także urząd gminy, zapraszają mieszkańców naszego powiatu do przyłączenia się do inicjatywy i zbiórki na pomoc dla chłopca. Na wszystkich uczestników czeka wiele atrakcji.
Pięćdziesiąt pięć niepełnosprawnych osób w wieku do 29 lat, mieszkańców kilku powiatów, w tym bełchatowskiego, może wziąć udział w projekcie „Wsparcie na starcie”. Jego celem jest podniesienie kompetencji zawodowych oraz pomoc w odnalezieniu się na rynku pracy.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie informuje, iż rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES. Nabór wniosków trwa do 30 marca br.
Dwudziestu czterech z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kilińskiego z klas II, III, IV technikum oraz II i III szkoły branżowej, którzy zostali zgłoszeni do udziału w projekcie „Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych”, otrzymało stypendia na rozwój zawodowy. Program stypendialny realizowany jest przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i krajowych środków publicznych.
Ostatkowej tradycji stało się zadość. Przebierańcy wyruszyli  we wtorek, 5 marca,  na miasto ogłaszając koniec karnawału. Barwny i głośny korowód zawitał także do starostwa. Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, poczęstowała kolędników cukierkami. Wizyta przebierańców w ostatki to dobry znak, zwiastun powodzenia dla gospodarzy ;)
Uroczystości związane z 77. rocznicą powstania Armii Krajowej oraz rocznicą rozstrzelania żołnierzy AK z rejonu Bełchatowa, zamordowanych w 1942 roku, odbyły się na bełchatowskim cmentarzu. Władze samorządowe powiatu reprezentowali Sławomir Malinowski, przewodniczący Rady Powiatu w Bełchatowie, Jacek Bakalarczyk, wicestarosta bełchatowski oraz Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu.
W sobotni wieczór w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie obyło sie otwarcie wernisażu grupowej wystawy "Wypełnianie". Wernisaż otworzył wystawę czasową, podsumowującą Projekt artystyczny, pn. „Open Call – Wypełnianie" do którego zgłosili się artyści z całego kraju.

“Wypełnianie” to wystawa grupowa siedemnastu artystów:
Pawła Stasiewicza, Izabeli Makockiej, Nadii Markiewicz, Dominiki Surmacz, Joanny Krajewskiej, Justyny Wiśniowskiej, Michała Iwańskiego, Anety Sieniawskiej, Idy Derczyńskiej, Sebastiana Trzoski, Martyny Basty, Gabrieli Basty,  Katarzyny Borelowskiej, Witolda Winka, Katarzyny Wojtas, Kacpra Borka  i Kuby Stępnia.

2 marca 2019 r. w hali sportowej Szkoły podstawowej nr 2 w Zelowie odbył się charytatywny Turniej Piłkarski dla dzieci "Podziel się sercem" z którego dochód został przeznaczony na rehabilitację 5-cio letniego Adasia, mieszkańca Zelowa, chorującego na dziecięce porażenie mózgowe.