Poniedziałek 20 maja 2019

Aktualności

Prawie 100 osób stawiło się na pierwszym w roku Powiatowym Rajdzie Rowerowym organizowanym przez Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie we współpracy z Załogą Rowerową "Zgrzyt".
Z przeprowadzanych przez Główny Urząd Statystyczny badań opinii na temat zaufania społecznego do służb publicznych wynika, że praca strażaka cieszy się największym szacunkiem obywateli, ponad 90 procent badanych wskazało strażaków, jako ludzi godnych zaufania oraz cechujących się wysoką etyką zawodową. Dziś na placu przed bełchatowską Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie odbyły się obchody z okazji „Dnia Strażaka”. Powiat reprezentowała Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, Jacek Bakalarczyk, wicestarosta bełchatowski oraz Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu.
26 kwietnia 2019 r. uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wygiełzowie uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia, której organizatorem było Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.
10-05-2019

Majowa sesja

Za nami majowa sesja Rady Powiatu w Bełchatowie. Sesja obfitowała w szereg sprawozdań z działalności za ubiegły rok. Radni zapoznali się między innymi ze stanem bezpieczeństwa sanitarnego powiatu bełchatowskiego w 2018 roku.
Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie zorganizowała IV Powiatowy Konkurs Recytatorski z cyklu „Zielono mi". Tegoroczny poświęcono wiośnie. Dzieci prezentowały utwory poetyckie opiewające budzącą się do życia przyrodę.
Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Marii Konopnickiej z oddziałami integracyjnymi w Zelowie zorganizowało konkurs plastyczny ,,Jestem eko, jestem trendy, ekologiczne zakupy”.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Bełchatowie zaprasza uczniów trzecich klas gimnazjum i ósmych klas szkoły podstawowej wraz z rodzicami do udziału w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich w dniu 11 maja 2019 r. w godzinach 11.00 – 15.00.
Zapraszamy na wystawę fotografii Magdaleny Drac-Tatoń w PGE Giganty Mocy pt. „Traktat o …”. Otwarcie wernisażu w piątek, 10 maja, o godz. 18.00 w galerii „Na piętrze”.
Staraniem Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi w dniach 14–15 maja br. w Rezydencji Dwór Polski w Bełchatowie (ul. Czapliniecka 144) organizowana jest ogólnopolska konferencja naukowa „Walka o granice II Rzeczypospolitej”. To już trzecia konferencja z zapoczątkowanego w 2017 r. cyklu „Marszałek Józef Piłsudski – droga do Niepodległej”.
Uroczyste obchody 228. rocznicy Święta Konstytucji 3 Maja połączone z obchodami Dni Ochrony Przeciwpożarowej odbyły się tradycyjnie w dniu 3 maja w Zelowie. Z placu Ochotniczej Straży Pożarnej w asyście Orkiestry Dętej i pocztów sztandarowych ulicami miasta przemaszerowały liczne delegacje: władz samorządowych, placówek oświatowych, jednostek, instytucji, stowarzyszeń i mieszkańców do kościoła M.B. Częstochowskiej.