Piątek 23 sierpnia 2019

19-08-2019

Uroczysta akademia

Tradycyjnie, pracownicy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna spotkali się na uroczystej akademii. W centralnych uroczystościach energetycznego święta wzięli udział pracownicy elektrowni i elektrociepłowni wchodzących w skład PGE GiEK S.A., a także zaproszeni goście.
Dożynki Gminy Kluki zorganizowano w minioną niedzielę w Parznie- obchody Święta Plonów, były podziękowaniem mieszkańców gminy za całoroczne żniwa, prosząc by w kolejnym roku były one jeszcze bardziej obfite.
Ceremoniał dożynkowy, a następnie zabawa przy świetnej muzyce, gry, zabawy i tłumy mieszkańców- tak minęły Dożynki Gminne w Szczercowie. Pogoda dopisała więc imprezę, można zaliczyć do bardzo udanych.
Piknik wojskowo-patriotyczny w Zelowie był atrakcją obchodów Święta Wojska Polskiego. Wydarzenie zorganizował Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi.

Eko Piknik Rodzinny pod takim hasłem Ochotnicza Straż Pożarna Postękalice zorganizowała imprezę, która przyciągnęła rzesze zainteresowanych. Wśród atrakcji były gry, zabawy, konkursy, występy lokalnych artystów. Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

Podniosła atmosfera i duch patriotyzmu towarzyszył uroczystościom poświęconym 99 rocznicy „Cudu nad Wisłą”. W ten wyjątkowy dzień kwiaty z biało czerwonymi wstęgami otuliły pomniki naszych bohaterów.

Każdego dnia zapewniają dostawy energii do naszych domów. Dbają o bezpieczeństwo energetyczne. 14 sierpnia to Dzień Energetyka - święto w którym możemy podziękować za pracę osób związanych z wydobyciem, wytwarzaniem i dostarczaniem energii.
Tradycyjne powiatowe święto plonów zbliża się wielkimi krokami. Tym razem uroczystości dożynkowe zorganizowane zostaną w Zelowie. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek zapraszają 1 września do Zelowa.
"Unowocześniamy rolnictwo i obszary wiejskie" – pod takim hasłem Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na XXVIII Promocyjno-Handlową Wystawę Rolniczą Rol-Szansa 2019 do Piotrkowa Trybunalskiego. Wystawa zostanie zorganizowana w dniach 24-25 sierpnia.

W ramach obchodów Święta Wojska Polskiego Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi zaprasza na piknik wojskowo-patriotyczny, który odbędzie się 18 sierpnia br. (niedziela) w godz. 12.00-17.00 na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie (ul. Kilińskiego 5).