Piątek 18 paździenika 2019

Aktualności

Blisko trzydzieści osób wzięło udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, organizowanym dla przedsiębiorców przez Regionalną Izbę Gospodarczą przy współpracy z bełchatowskim starostwem. W ciągu kilku godzin kursanci dowiedzieli się o aspektach prawnych niesienia pomocy bądź jej nieudzielenia poszkodowanym, jak też uczyli się praktycznych czynności ratowniczych.
Pół tysiąca pierwszoklasistów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 (popularny „Energetyk') złożyło dziś ślubowanie na sztandar swojej szkoły, w obecności dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz gości z instytucji współpracujących z placówką, jak uczelnie wyższe, Centrum Kształcenia Zawodowego, policja, straż pożarna czy spółki PGE. Wydarzenie uświetniło obchody Dnia Patrona Szkoły, którym jest gen. Ludwik Czyżewski. Młodzież przygotowała montaż słowno-muzyczny poświęcony historii jego życia i dokonań podczas II wojny światowej.
7 października  w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Łodzkiego w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie podsumowujące projekt stypendialny „Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych”. Aż 101 uczniów szkół zawodowych, branżowych szkół I stopnia i techników prowadzonych przez Powiat Bełchatowski zostało objętych programem stypendialnym i otrzymało stypendium w kwocie 6000 zł w dwóch transzach.
MiPBP w Bełchatowie zaprasza na Kiermasz książek przeczytanych, który odbędzie się 17 – 18 października br. w godz. 10-18 w Filii nr 3 (ul. Okrzei 45).
Stypendium Starosty Bełchatowskiego może otrzymać student studiów I i II stopnia lub jednolitych magisterskich uczelni (publicznej lub niepublicznej), uczący się w systemie stacjonarnym lub zaocznym. Jego miejscem zameldowania musi być powiat bełchatowski. Student nie może mieć ukończonych 26 lat w dniu składania wniosku. Dokumenty należy złożyć w starostwie do 31 października.
Mieszkańcy Gminy Bełchatów po 50 roku życia mogą wziąć udział w bezpłatnym kursie języka angielskiego. Wystarczy się zapisać.

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2019/2020
Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.
Ponad 11 tys. sadzonek trafiło do mieszkańców powiatu bełchatowskiego. Wszystko za sprawą kolejnej, bo X jubileuszowej akcji „Drzewko za makulaturę”. Akcja, jak co roku polegała na wymianie makulatury na sadzonki drzew i krzewów.

Na ponad dwie godziny zawitał do Bełchatowa wyjątkowy camper, którym przyjechali pracownicy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a wraz z nimi możliwość otrzymania pieniędzy na szkolenia. W tym niedługim czasie zgłosiło się trzydzieści osób, które złożyły wnioski o łącznej wartości ponad 350 tys. zł.
W gościnnych wnętrzach Muzeum Regionalnego w Bełchatowie odbyła się V edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Region w kulturze” pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr. Na konferencji zaprezentowano wyniki prac polskich naukowców i pracowników instytucji kultury.