Piątek 29 marca 2024

glowne
Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie zaprasza na imprezy w najbliższy weekend. A będą to trzy dni pełne sportowych emocji dla całych rodzin.
głowne
Ponad 150 pojazdów, pokazy Jednostki Operacyjno-Technicznej OSP w Zelowie, atrakcje dla dzieci, widowiskowy przejazd ulicami Zelowa i tłum zwiedzających - tak można podsumować III Wystawę pojazdów zabytkowych, która odbyła się w niedzielę 26 maja br. w Zelowie
IMG_0298
W piątek, 31 maja, na scenie przy Gigantach Mocy w Bełchatowie odbędą się coroczne obchody „Powiatowego Dnia Ziemi 2019”.
Ponadczasowe piosenki Anny Jantar w wykonaniu młodych artystów z naszego powiatu stworzą z pewnością wyjątkową ucztę, którą długo będzie się pamiętać.Zapraszamy na koncert do Grocholic.
glowne
Podziękowania i wiele ciepłych słów pod adresem słuchaczy, instruktorów, koordynatorów i innych osób zaangażowanych w działania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bełchatowie, wypowiedziano podczas uroczystości zakończenia roku akademickiego 2018/2019. Gościem akademii była starosta Dorota Pędziwiatr.
glowne autyzm
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie zaprasza 30 maja na konferencję „By z autyzmem żyło się lepiej”. Jest ona skierowana do dyrektorów, pedagogów, terapeutów, nauczycieli, rodziców i opiekunów oraz wszystkich zainteresowanych osób, które na co dzień pracują bądź opiekują się chorymi z autyzmem, a także tych, którzy chcą pogłębić wiedzę w zakresie problematyki autyzmu.
glowne
Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie zorganizowała II Powiatowy Konkurs Matematyczny „Pitagoras” dla uczniów podstawówek pod patronatem starosty bełchatowskiego.
główne1
Uroczystą akademią, uświetnioną referatem naukowym, występem artystycznym, filmem o powiecie i nagrodami dla zasłużonych osób samorządowcy gminy i miasta Bełchatowa oraz powiatu uczcili Dzień Samorządu Terytorialnego i 20-lecie powiatu bełchatowskiego. Wydarzenie miało podniosły charakter, ale jego atmosfera była serdeczna i rodzinna za sprawą sentymentalnych wspomnień i spotkań po latach.
glowne2
Dwadzieścia drużyn, w sumie dwustu zawodników, zmierzyło się w I Turnieju Piłki Nożnej dla Rocznika 2012 i Młodszych Hattrick Bełchatów Cup 2019. Impreza, objęta patronatem starosty, miała miejsce w Grocholicach.
główne
W rozegranym na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej meczu pokazowym z okazji 90-lecia piłki nożnej w Bełchatowie drużyna Wicemistrzów Polski 2007 pokonała Gwiazdy GKS Bełchatów 5:3 (3:1). Bramki dla zwycięzców zdobyli: Janusz Dziedzic (3), Radosław Matusiak i Łukasz Garguła a dla pokonanych Hubert Kościukiewicz, Bartłomiej Bartosiak i Jacek Berensztajn.