Czwartek 28 marca 2024

Aktualności

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie zaprasza na kiermasz książek przeczytanych, który odbędzie się 29 kwietnia br. w godz. 9-17 w Filii nr 2 (os. Dolnośląskie 204 B). Oferta kiermaszu będzie różnorodna i każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród wystawionych na sprzedaż książek nie zabraknie propozycji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Zapraszamy wszystkich miłośników czytania i kupowania książek w okazyjnych cenach.
autobus
PKS Bełchatów zatrudni kierowców autobusów oraz spawacza do pracy w warsztacie samochodowym. Od kandydatów wymagane są przede wszystkim kwalifikacje zawodowe.
dyktando glowne
Pisanie dyktanda, konkursy, koncert i interaktywny spektakl będą mieć miejsce 12 maja podczas X Dyktanda Kleszczowskiego, objętego patronatem honorowym Starosty Bełchatowskiego. Przedsięwzięcie jest konkursem jednoetapowym o zasięgu ogólnopolskim. Zgłaszać można się indywidualnie lub grupami. Miejscem ortograficznych zmagań uczestników będzie – tradycyjnie – aula SOLPARKU.

glowne bawaria
Grupa pierwszoklasistów ze szkół średnich, zarządzanych przez starostwo, pojedzie w maju na kilka dni do partnerskiego powiatu w Niemczech. Wyjazd jest darmowy. Są jeszcze wolne miejsca.
glowne pozary
Wiosna to niestety okres, w czasie którego wiele osób bezmyślnie podpala suche trawy i zarośla, nie licząc się z konsekwencjami. Dziś strażacy wspólnie ze starostwem i nadleśnictwem apelowali o powstrzymanie tego procederu.
glowne
100 kamizelek odblaskowych i 50 opasek w niecałe dwadzieścia minut rozdali mieszkańcom powiatu Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, Jacek Bakalarczyk, wicestarosta, wspólnie z zastępcą Komendanta Powiatowego Policji Tomaszem Jędrzejczykiem, podczas dzisiejszej akcji „Widoczny- bezpieczny”. Akcję przeprowadzono na ścieżce rowerowej w pobliżu targowiska miejskiego w Bełchatowie.
glowne
Tylko cztery szkoły zawodowe w Polsce zostały zaproszone do współpracy z firmą Hager, należącą do ścisłej czołówki światowej w zakresie projektowania, produkcji, sprzedaży i dystrybucji produktów do rozdziału i kontroli energii elektrycznej. Jedną z nich jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie.
11-04-2019

W ilości siła

glowne2
W bełchatowskim Urzędzie Miasta odbyło się dziś spotkanie kilkunastu samorządów województwa łódzkiego, sygnatariuszy porozumienia o współpracy partnerskiej samorządów z terenu obszaru funkcjonalnego zagłębia górniczo-energetycznego Bełchatów – Szczerców – Złoczew. Powiat bełchatowski reprezentowali członkowie Zarządu – Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, Jacek Bakalarczyk, wicestarosta bełchatowski oraz Marek Jasiński, etatowy członek zarządu.
glowne
Kolejna porcja pomocy dla Polaków mieszkających w Rejonie Solecznickim na Litwie dotarła na miejsce. Pod koniec ubiegłego roku firma Elmen z Rogowca przekazała dwa tysiące złotych, za które zakupiono różnego rodzaju artykuły chemiczne. W pomoc włączyła się także Fundacja Przyjazna Planeta z Radomska. Dary odebrał w zeszłym tygodniu Zdzisław Palewicz, mer Rejonu Solecznickiego, który był gościem IV Forum Gospodarczego.
elegant glowne
W roku szkolnym 2012/13 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie powstała idea ogólnopolskiego konkursu „Od ignoranta do eleganta”. Miał on za zadanie propagować zasady poprawnego zachowania w różnych sytuacjach życiowych. Uczestnicy konkursu nadsyłali kilkuminutowe etiudy filmowe, spośród których w procesie eliminacji wybierano filmy do finału konkursu. Finałowa gala była połączona z pokazem etiud, ogłoszeniem oficjalnych wyników oraz wręczeniem nagród, w tym również Nagrody Publiczności, którą przyznawali widzowie, zgromadzeni w auli kleszczowskiego SOLPARKU.