Sobota 20 kwietnia 2024

Aktualności

2 marca (sobota) w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Zelowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, tj. Charytatywny Turniej Piłkarski „Podziel się sercem”. Jest ono dedykowane choremu chłopcu, mieszkańcowi Zelowa. Do kibicowania i wsparcia idei zapraszają Komitet Społeczny „Adasiowe Krok za Krokiem" i Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, patron honorowy przedsięwzięcia.
droga
Rozbudowa odcinka drogi powiatowej nr 1900E od Łuszczanowic w kierunku Chorzenic, prowadzona od jesieni ubiegłego roku przez gminę Kleszczów, wkroczyła już w etap wykonywania nowej konstrukcji jezdni. Od 27 lutego planowane jest czasowe zamknięcie dla ruchu drogowego odcinka od skrzyżowania w Łuszczanowicach z drogą gminną nr 101362E i dalej w kierunku wsi Chorzenice - aż do granic gminy Kleszczów. Jest to odcinek o długości ok. 1100 m.
glowne2
Po trzech miesiącach przerwy, ciężkich przygotowaniach, dziesiątkach treningów i meczach kontrolnych wracają rozgrywki II ligi, w których znajdująca się w czołówce drużyna PGE GKS Bełchatów rozpoczyna batalię o podium i lepsze jutro dla górniczego klubu.
sesja www
180 tysięcy złotych na inwestycje drogowe dla gminy Rusiec i 45 tys. zł na pomieszczenie serwerowni w Urzędzie Miasta w Bełchatowie – o takiej pomocy dla gmin rozmawiać będą 27 lutego na sesji radni Rady Powiatu w Bełchatowie. Radni zapoznają się także z wysokością wydatków poniesionych w ub.roku na wynagrodzenia nauczycieli, zatrudnionych na blisko 340 etatach w placówkach oświatowych samorządu powiatu. Transmisja obrad będzie dostępna w Internecie (e-transmisja).
glowne
Osiem drużyn, każda z innej gminy powiatu bełchatowskiego, wzięły udział w XVIII Halowym Turnieju Piłki Nożnej Członków OSP w Drużbicach (23.02) , którego stawką był puchar ufundowany przez starostę bełchatowskiego i reprezentowanie naszego powiatu na turnieju wojewódzkim. Wywalczyli to sobie druhowie z Postękalic.
glowne
Dwanaście zespołów, reprezentujących kluby i szkółki z naszego województwa, uczestniczyło 23 lutego w Turnieju Piłki Nożnej „PGE Bełchatów Cup 2019" dla rocznika 2007 i młodszych. GKS Bełchatów wystawił aż trzy zespoły. GKS I zdobył główne trofeum w Lidze Mistrzów. Przedsięwzięciu patronowała Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski. Z budżetu powiatu sfinansowano zakup pucharów.
gl2
Cały rok dbają o nas, więc nadarza się okazja, aby drobnym gestem wspomóc ich działalność. Chodzi o organizacje pozarządowe. Ich działalność opiera się w dużej mierze na hojności darczyńców, a każdy podatnik realizując swoje roczne rozliczenie z fiskusem w deklaracji podatkowej PIT może zaznaczyć, że chce przekazać 1 procent swojego podatku wybranej organizacji posiadającej status OPP. Bełchatowskie starostwo kolejne rok promuje akcję "1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego z terenu powiatu bełchatowskiego". Dziś w bełchatowskim starostwie odbyła się konferencja prasowa, na której Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski oraz przedstawiciele czterech organizacji pozarządowych przekonywali to przekazywania jednego procenta na rzecz lokalnych OPP.
absolwenci2
Każdy tegoroczny absolwent ósmej klasy szkoły podstawowej i trzeciej klasy gimnazjum, w sumie 1981 uczniów pobierających naukę w szkołach na terenie powiatu, znajdzie miejsce w szkole średniej od 1 września 2019 roku. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020 będzie przeprowadzona dla nich oddzielnie. Szkoły prowadzone przez samorząd powiatu bełchatowskiego są przygotowane na zwiększoną liczbę uczniów, dysponują odpowiednią liczbą sal dydaktycznych.
gks sniadanie
Już po raz czwarty Klub Biznesu GKS Bełchatów ma przyjemność zaprosić przedstawicieli firm na Śniadanie Biznesowe organizowane przez GKS „Bełchatów” S.A. w ramach projektu Partnerskie Kluby Biznesu.
glowne 1
Zarząd Powiatu w Bełchatowie rozdysponował  ponad 320 tys. zł na zadania publiczne, które będą realizowane przez organizacje pozarządowe w roku 2019. Jest to blisko pięćdziesiąt przedsięwzięć, z których mieszkańcy powiatu będą mogli korzystać nieodpłatnie. Należą one do takich obszarów jak kultura fizyczna, kultura i sztuka, ochrona i promocja zdrowia czy turystyka.