Czwartek 25 kwietnia 2024

glowne a
Zestawy do badania wody, gleby i powietrza, mikroskopy, sprzęt multimedialny - tablica interaktywna, projektor, wizualizer, aparat fotograficzny – to wszystko znajduje się w nowej ekopracowni, która powstała w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie. 35 tysięcy złotych na utworzenie pracowni pozyskano Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, natomiast 14 tysięcy złotych dołożono z budżetu powiatu.
glowne
Na co dzień uczą się podstaw pielęgniarstwa w klasie o tym właśnie profilu, która funkcjonuje w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie. Po raz pierwszy lekcję na „żywym organizmie” odbyli w Szpitalu Wojewódzkim w Bełchatowie w środę, 14 marca. Podczas pierwszych zajęć dwadzieścia jeden osób z klasy pielęgniarskiej zwiedziło poszczególne oddziały medycznej placówki, gdzie zapoznali się z zakresem wykonywanych badań i zabiegów.
Biuro Turystyczne powiatowej spółki PKS przygotowało ofertę wakacyjną dla dzieci i młodzieży, w której za około półtora tysiąca złotych będzie można spędzić dwa tygodnie w ciekawym miejscu w Polsce. Chętni mogą zarezerwować sobie miejsce do końca marca.
aaa
Brązowi medaliści Mistrzostw Województwa LZS Szkół Ponadgimnazjalnych w halowej Piłce Nożnej Chłopców uczą się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kilińskiego w Zelowie.
glowne gks
W piątek, 16 marca drużyna PGE GKS Bełchatów rozegra swój pierwszy oficjalny mecz w 2018 roku. Rywalem "Brunatnych" będzie najlepszy zespół 2 ligi, GKS 1962 Jastrzębie. Sprzedaż biletów na rozpoczynające się o godz. 19 spotkanie rusza we wtorek, 13 marca.
Belchatowskie parafie rzymskokatolickie i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej Oddział w Bełchatowie zapraszają mieszkańców miasta i powiatu do udziału w Drodze Krzyżowej, która zostanie zorganizowana na ulicach miasta w piątek, 23 marca.
13-03-2018

Rocky z Bełchatowa

glowne
Pierwsza w Bełchatowie sekcja bokserska Garda Bełchatów istnieje zaledwie od pół roku, a już może pochwalić się pierwszymi sukcesami. Zawodnik klubu, 15-letni Jakub Domurad, zajął I miejsce i zdobył tytuł Mistrza Województwa Łódzkiego kadetów w kategorii wagowej powyżej 81 kilogramów podczas Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Boksie Olimpijskim, natomiast Hubert Mikołajczyk zwyciężył na punkty podczas II Gali Boksu Olimpijskiego o Puchar Starosty Radomszczańskiego.
gg1
Tomasz Przerywacz, absolwent Technikum Energetycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie, zajął III miejsce w II etapie finałowym XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.
gl2
Rusza kolejna zbiórka darów dla Polaków mieszkających w Rejonie Solecznickim na Litwie. Dziś Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski, Stanisław Gotkowicz, dyrektor biura Regionalnej Izby Gospodarczej w Bełchatowie oraz Tadeusz Romanowski, prezes Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w Solecznikach na Litwie, przekonywali dziennikarzy lokalnych redakcji, że warto pomagać. Informacja dotrze teraz do mieszkańców naszego regionu.
życzenia
Z okazji Dnia Kobiet ......