Wtorek 16 kwietnia 2024

Akcja szkolna (1)a
24 stycznia w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Bełchatowie odbył się Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek w ramach akcji „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”.
233
Wkrótce w województwie łódzkim rozpoczynają się ferie zimowe – dla dzieci i młodzieży czas relaksu i wypoczynku. Wszystkim, którzy ten czas będą mieli wolny, życzymy udanego wypoczynku, jednocześnie apelujemy, aby był to wypoczynek bezpieczny i udany. W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie odbył się briefing na temat zachowania bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.
96576
Nie trzeba jechać w góry aby dobrze bawić się w czasie ferii zimowych. Zimowa oferta Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie daje możliwość aktywnego wypoczynku. Podpowiadamy, jak można spędzić wolny czas na naszych obiektach.
główne

19 stycznia w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie odbyło się uroczyste powiatowe podsumowanie roku, który obfitował w sukcesy zarówno w dziedzinie kultury jak i sportu.

Gospodarzami uroczystości byli Waldemar Wyczachowski - Starosta Bełchatowskiego i Grzegorz Gryczka – Wicestarosta i jednocześnie Przewodniczący Powiatowej Rady Sportu.
Bohaterami tej uroczystości zostali wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni artyści, sportowcy i trenerzy.
glowne dotacje
Zakończyło się zgłaszanie projektów do konkursu ofert na zadania publiczne, które będą realizowane przez organizacje pozarządowe w bieżącym roku. Do bełchatowskiego starostwa wpłynęło ponad osiemdziesiąt wniosków o przyznanie środków na wiele przedsięwzięć, z których będą mogli korzystać mieszkańcy.
glowne2
Półtora miliona złotych zapisano w tegorocznym budżecie powiatu na przebudowę ruchliwego skrzyżowania ulic Wojska Polskiego, Al. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego i Armii Krajowej na rondo. Inwestycja będzie realizowana we współfinansowaniu z Urzędem Miasta w Bełchatowie.
19-01-2018

Policja doposażona

glowne2
Lśniący nowością samochód do konwojowania zatrzymanych, zakupiony między innymi dzięki dotacji z budżetu powiatu bełchatowskiego, trafił do mundurowych z bełchatowskiej komendy. W obecności władz lokalnych i komendanta wojewódzkiego policji, odbyło się uroczyste przekazanie pojazdu.
glowne2
W czwartkowe popołudnie (18.01) i najbliższą noc (18/19.01) synoptycy prognozują mocne nasilenie zimowych zjawisk, jak opady śniegu i porywisty wiatr. Ostrzeżenie dotyczy całego województwa łódzkiego, a zwłaszcza jego południowej części.
glowne
W bełchatowskim starostwie odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Podczas spotkania przedstawiciele samorządów, służb i instytucji omówili bieżące sprawy dotyczące bezpieczeństwa w naszym powiecie. Skupiono na się akcji zimowego utrzymania dróg i wysłuchano sprawozdań Sanepidu na temat stanu jakości wody do spożycia na terenie powiatu oraz Rejonu Energetycznego na temat stanu sieci i urządzeń elektroenergetycznych.
marsz powstancow glowne
Regionalne Towarzystwo Społeczno – Kulturalne w Bełchatowie organizuje Regionalny Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 r. Wydarzenie odbędzie się po raz osiemnasty w historii naszego powiatu. W jego przygotowaniu pomaga bełchatowskie starostwo i patron honorowy, starosta Waldemar Wyczachowski.